Poznań. Współczesne oblicze autyzmu – diagnoza, leczenie, terapia
Strona główna » Informator » Spotkania » Poznań. Współczesne oblicze autyzmu - diagnoza, le…

Poznań. Współczesne oblicze autyzmu - diagnoza, leczenie, terapia

INFORMATOR. Spotkania

Joanna Zofia Soroko

zdrowemiasto.pl | dodane 26-05-2011

Fot. Photos8.com
 
W najbliższą sobotę w Poznaniu odbędzie się konferencja „Współczesne oblicze autyzmu – diagnoza, leczenie, terapia”. Podczas wykładów i warsztatów uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, czym jest autyzm, jak wcześnie można rozpoznać to zaburzenie u dziecka a także jakie skuteczne metody leczenia i terapii dostępne są w Polsce i na świecie.

Głównym celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych metod diagnostyki autyzmu i terapii stosowanych obecnie na świecie. Podczas jej trwania Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej – organizator konferencji – chce nie tylko edukować, ale również zwrócić uwagę społeczeństwa na problem niewiedzy i niezrozumienia, z jakim spotykają się na co dzień osoby dotknięte autyzmem oraz ich rodziny. Zaburzenia za spektrum autyzmu wymagają wczesnej i wysoce specjalistycznej diagnozy, co w wielu, zwłaszcza mniejszych miejscowościach, jeszcze wciąż jest praktycznie nieosiągalne. Diagnoza, jeśli zostanie właściwie postawiona, stanowi dopiero początek niezwykle żmudnej i kosztownej rehabilitacji.

Metody terapii, ich dostępność oraz skuteczność dla poszczególnych dzieci będzie jednym z głównych tematów konferencji. Specjaliści zaprezentują również, coraz popularniejszy w Polsce, sposób leczenia poprzez dietę i suplementacje. – Autyzm i zaburzenia z jego spektrum rozpoznaje się wśród dzieci, według niektórych opracowań aż jeden raz na 110 urodzeń. Mimo, iż autyzm jest jednym z najczęściej spotykanych upośledzeń rozwojowych, to większość społeczeństwa, w tym również wielu pracowników służby zdrowia, świata nauki, nauczycieli czy opiekunów nadal nie rozumie czym jest to zaburzenie, jak oddziaływuje na osoby nim dotknięte i jakich specyficznych rozwiązań terapeutycznych, edukacyjnych i społecznych wymaga – mówi dr Justyna Leszka, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Pedagogiki Specjalnej WSEIiI. Konferencje i seminaria, które przedstawiają najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, są niezmiernie potrzebne. Fundacja Uni – Terra, założyciel WSEIiI, w odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie, otworzyła również pierwsze w regionie studia podyplomowe przygotowujące do pracy z dziećmi autystycznymi.

Konferencja „Współczesne oblicze autyzmu – diagnoza, leczenie, terapia” adresowana jest zarówno do nauczycieli, terapeutów, lekarzy, pracowników fundacji i stowarzyszeń, jak i do rodziców, którzy na co dzień zmagają się z autyzmem swojego dziecka.

Termin: 28 maja 2011 r. Miejsce: Hotelu Polonez w Poznaniu przy Alei Niepodległości 36. Początek konferencji: godz. 9.00.

Więcej informacji na stronie www.wseiii.pl

Joanna Zofia Soroko, 26-05-2011, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które najczęściej ujawnia się w ciągu pierwszych trzech lat życia jako rezultat zaburzenia neurologicznego, które oddziałuje na funkcje pracy mózgu. Autyzm i jego pochodne, jak podaje aktualna statystyka, występują raz na 110 urodzeń i występuje cztery razy częściej u chłopców niż dziewczynek. Dochody, stopa życiowa, czy wykształcenie rodziny nie mają żadnego wpływu na występowanie autyzmu. Autyzm ma wpływ na rozwój mózgu w sferach rozumowania, kontaktów społecznych i porozumiewania się. Dzieci i dorośli z autyzmem najczęściej mają kłopoty z komunikacją w grupie i wspólnych czynnościach. Zaburzenia utrudniają im porozumienie z innymi i kontakt ze światem zewnętrznym. Chorzy mogą wykonywać te same ruchy ciała (np. machanie ręką, kołysanie się), prezentować nietypowe reakcje wobec innych ludzi, lub przywiązanie do przedmiotów, czy sprzeciwianie się jakimkolwiek zmianom w ustalonym porządku dnia. W niektórych przypadkach może występować agresja i/lub samookaleczanie się.
Autyzm jest trzecim najczęściej spotykanym upośledzeniem rozwojowym- częstszym niż zespół Down'a. Jednak większość społeczeństwa, w tym wielu pracowników służby zdrowia, świata nauki czy nauczycieli nadal nie rozumie jak autyzm oddziałuje na osoby chore i jaki jest najlepszy sposób pracy z osobami cierpiącymi na autyzm. űródło: wseiii.pl
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe