Rzeszów. Dzień Otwarty w Poradni Leczenia Bólu w Rudnej Małej
Strona główna » Informator » Kraj » Rzeszów. Dzień Otwarty w Poradni Leczenia Bólu w R…

Rzeszów. Dzień Otwarty w Poradni Leczenia Bólu w Rudnej Małej

INFORMATOR. Kraj

Izabela Walas

zdrowemiasto.pl | dodane 18-02-2010

Fot. Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Rudnej Małej
 
W środę 24 lutego br., podczas Dnia Otwartego w Poradni Leczenia Bólu Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny, Rudna Mała 600 koło Rzeszowa, pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji u lekarza specjalisty. Pacjenci odczuwający długotrwałe nieonkologiczne dolegliwości bólowe będą mogli spotkać się z lekarzem specjalistą po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Aby skorzystać z konsultacji medycznej nie jest wymagane skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Pacjenci powinni mieć przy sobie podczas wizyty wszystkie wyniki badań dotyczące choroby i dolegliwości bólowych. Wizyty u specjalistów będą odbywały się miedzy godziną 14:00 a 18:00.

Poradnia Leczenia Bólu Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny działa od kwietnia 2008 roku. Szpital jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Partnerem Dnia Otwartego jest firma Medtronic – producent stymulatorów przeciwbólowych.

Poradnia Leczenia Bólu Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny
Rudna Mała 600
36-060 Głogów Małopolski
Zapisy na wizyty u specjalistów pod numerem telefonu 17 866 67 00
e-mail: poradnia@bol.rzeszow.pl

Izabela Walas, 18-02-2010, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

Ból jest to przykre, negatywne doznanie czuciowe i emocjonalne, związane z rzeczywistym lub możliwym uszkodzeniem tkanek. Towarzyszą mu różne objawy związane z pobudzeniem autonomicznego układu nerwowego (przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego) i wzmożonym wydzielaniem niektórych hormonów (np. hormonów kory nadnerczy) oraz zmiany zachowania.
Ból jest najczęstszym objawem choroby – to sygnał, że w organizmie nie wszystko działa prawidłowo. Ma istotne znaczenie w rozpoznaniu i zlokalizowaniu procesu chorobowego. W zależności od przyczyny, która wywołuje ból i od czasu jego utrzymywania się wyróżniamy: ból ostry, który trwa do trzech miesięcy oraz ból przewlekły, który trwa powyżej trzech miesięcy.
Ból przewlekły trawa długo - powyżej trzech miesięcy, jest uporczywy lub nawracający. Charakteryzuje go złożony mechanizm powstawania, nie spełnia już funkcji ostrzegawczo-ochronnej i jest chorobą samą w sobie, dlatego wymaga regularnej terapii przeciwbólowej. Ludzie dotknięci tą chorobą nie są w stanie normalnie funkcjonować zarówno w życiu zawodowym, rodzinnym jak
i społecznym. Ból pozbawia ich radości życia. Często wraz z bólem pojawiają się uciążliwe dolegliwości: zaburzenia snu, zmniejszenie aktywności życiowej, brak apetytu, spadek ciężaru ciała, zaparcia, pogorszenie funkcji seksualnych, ociężałość psychoruchowa, obniżony próg bólu, zaburzenia psychiczne np. lęk czy depresja, zmiany w osobowości, rozdrażnienie i wybuchy gniewu.
Niektóre jednostki chorobowe, które mogą skutkować bólem przewlekłym to: bóle w obrębie tułowia i kończynbóle nóg związane z niedokrwieniem występujące w chorobie obwodowej naczyń (choroby tętnic kończyn często związane są z zaawansowaną miażdżycą i stanem zapalnym toczącym się w obrębie naczyń), dusznica bolesna (choroba objawia się uczuciem ucisku, bólu lub ciasnoty w klatce piersiowej. Objawy pojawiają się wówczas gdy zmienione przez miażdżycę naczynia wieńcowe nie są w stanie dostarczyć sercu odpowiedniej ilości krwi).
Neurostymulacja - nowoczesna metoda leczenia za pomocą impulsów elektrycznych. Impuls elektryczny działając na komórkę nerwową powoduje zmianę napięcia na jej powierzchni tzw. de/polaryzację.  Dzięki stymulacji struktur układu nerwowego odpowiedzialnych za powstawanie lub przekazywanie odczucia  bólu dochodzi do jego zablokowania w miejscu stymulacji na drodze od nerwu obwodowego do mózgu. Stymulacja może być procesem odwracalnym, jej działanie można zmieniać dlatego jest to terapia nowoczesna. Umożliwia kompleksowe leczenie różnych zespołów  bólowych  przy współudziale pacjenta. Konsultacja medyczna: dr Grzegorz Kiwic
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe