OBOP: mało tańczymy, niechętnie śpiewamy
Strona główna » Informator » Ciekawostki » Mało tańczymy, niechętnie śpiewamy

Mało tańczymy, niechętnie śpiewamy

INFORMATOR. Ciekawostki

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 15-02-2011

Fot. zdrowemiasto.pl
 
57 proc. Polaków nie spodziewa się, aby w tym karnawale trafiła im się okazja do tańca, 38 proc. śpiewa wspólnie z innymi tylko w kościele, tyle samo nie śpiewa wspólnie nigdy, w żadnych okolicznościach - wynika z badania TNS OBOP.

OBOP zbadał, jak Polacy zamierzają uczestniczyć w trwającym właśnie - wyjątkowo długim - karnawale. Tylko 15 proc. ankietowanych deklaruje, że weźmie udział w karnawałowych szaleństwach tanecznych, 23 proc. wybrało odpowiedź "raczej tak". Tyle samo - 23 proc. - "raczej nie" weźmie udziału w zabawie z tańcami, a 34 proc. badanych zdecydowanie wyklucza swój udział w tańcach.

Tanecznych okazji częściej spodziewają się ludzie młodzi i lepiej wykształceni, raczej z większych miastach niż z małych miejscowościach. W zeszłym roku 57 proc. uczestników ankiety znalazło okazję do tańca. Najczęściej ludzie tańczą na imprezach w domu (25 proc.), na weselach (20 proc.) i w klubach lub na dyskotekach (16 proc.). Na balach tańczyło 9 proc. badanych, a po kilka procent na dansingach, imprezach wczasowych.

Jeśli chodzi o umiejętności taneczne, to tylko 11 proc. ankietowanych przyznało, że „w ogóle nie umie tańczyć”, a 41 proc. zadeklarowało, że „swobodnie tańczy wiele tańców”. 32 proc. respondentów przyznaje, że „zna tylko podstawowe kroki”. "Nawet

jeśli liczba 41-proc. jest mało prawdopodobna, to samoocena umiejętności tanecznych Polaków jest dość wysoka, a w tej dziedzinie powodzenie w dużej mierze zależy od wiary we własne umiejętności" - podsumowują autorzy badania.

Zbadano, też, czy Polacy śpiewają wspólnie z innymi. Najczęściej zdarza się im śpiewać w kościele (38 proc.) i na weselach (22 proc.). 37 proc. badanych podało, że nie śpiewa razem z innymi w żadnych okolicznościach.

Z badania wynika, że popularne jest śpiewanie karaoke, do podkładu muzycznego i, zwykle wyświetlanego na ekranie w lokalu lub ekranie telewizora, tekstu. W ostatnim roku śpiewało tak w domu lub z rodziną 10 proc., a w lokalu 6 proc. badanych.

Badanie zrealizowano w dniach 7-10 stycznia na ogólnopolskiej, losowej reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych Polaków.

PAP, 15-02-2011, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe