Zapalenie pęcherza - objawy i leczenie
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Zapalenie pęcherza – objawy i leczenie

Zapalenie pęcherza – objawy i leczenie

POCZEKALNIA. Szepty

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 28-04-2016


 
Zapalenie pęcherza to przypadłość, która zdecydowanie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Wynika to z budowy anatomicznej kobiecego ciała, a konkretnie z długości cewki moczowej. U kobiet jest ona znacznie krótsza, a tym samym bardziej narażona na działanie bakterii, które powodują problemy z oddawaniem moczu. Jak wyglądają pierwsze objawy trudności z układem moczowym? Czy istnieje jakiś skuteczny lek na zapalenie pęcherza?

Przyczyny i objawy zakażenia dróg moczowych

Najczęstszym powodem zapalenia pęcherza są bakterie E. Coli, inaczej nazywane pałeczkami okrężnicy. O ile są one potrzebne i bardzo pożyteczne w jelicie grubym, o tyle, gdy dostają się w okolicę dróg moczowych, czyli do cewki moczowej i pęcherza, przylegają do ich ścianek i powodują zapalenie. W 95% przypadków to właśnie infekcje bakteryjne są powodem zapalenia pęcherza i dróg moczowych.

Głównymi objawami zakażenia dróg moczowych oraz pęcherza jest ból i pieczenie podczas oddawania moczu, trudności z całkowitym wypróżnieniem, ból w dolnych partiach brzucha, potrzeba częstego lub nawet natychmiastowego oddawania moczu, nawet w nocy, a także zmieniony zapach moczu. Gdy zauważymy u siebie te objawy, warto od razu zastosować lek na zapalenie pęcherza, gdyż nie miną one samoistnie, a wręcz przeciwnie – nasilą się, stając się coraz bardziej uciążliwe. Ale jaki lek na zapalenie pęcherza i dróg moczowych będzie najlepszy? Już od wielu lat bardzo popularnym i ogólnodostępnym na rynku środkiem na tego typu dolegliwości jest furagina, znana również pod nazwą neoFuragina.

NeoFuragina – skuteczny lek na zapalenie pęcherza!

Furagina to lek działający przede wszystkim przeciwbakteryjnie oraz bakteriostatycznie, to znaczy, iż usuwa bakterie powodujące zapalenie pęcherza, jak również hamuje ich namnażanie. Lek ten dostępny jest bez recepty, dobrze więc go mieć zawsze w swojej domowej apteczce, zwłaszcza, gdy zapalenie dróg moczowych doskwiera nam dość często. neoFuraginę należy przyjmować przez kilka dni, w pierwszym dniu cztery razy dziennie, a w kolejne dni trzy razy dziennie. Całe leczenie trwa około 7-8 dni. Taka kuracja powinna pomóc zwalczyć obawy zapalenia pęcherza i bakterie wywołujące infekcję. Jeżeli po tym czasie objawy jednak nie ustąpią, warto wybrać się na konsultację do lekarza.

Profilaktyka, czyli jak się chronić przed zapaleniem dróg moczowych

Aby walka z infekcją dróg moczowych była skuteczna, nie wystarczy sprawdzony lek na zapalenie pęcherza. Potrzebna jest również rozsądna profilaktyka, czyli unikanie sytuacji, które mogą nas narazić na tego typu problemy. Co więc robić, a czego nie? Przede wszystkim starajmy się nie przetrzymywać moczu – sprzyja to rozwojowi bakterii. Dobrze jest też dużo pić w ciągu dnia, gdyż to z kolei powoduje częste oddawanie moczu, co znacznie przyspiesza wypłukiwanie bakterii z organizmu. W walce z bakteriami wywołującymi zapalenie pęcherza pomocna może być witamina C, zawarta na przykład w cytrynie lub żurawinie. Warto tym produktom nadać stałe miejsce w swojej diecie. Wszystkie wspomniane tu sposoby i wskazówki z pewnością pomogą nam rozprawić się z infekcją dróg moczowych!

W. Press, 28-04-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe