Książki. Jak się odżywiać? Jak ćwiczyć? Jak żyć, by zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd? Kody młodości
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Jak się odżywiać? Jak ćwiczyć? Jak żyć, by zachowa…

Jak się odżywiać? Jak ćwiczyć? Jak żyć, by zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd? Kody młodości

POCZEKALNIA. Książki

Agata Falkiewicz-Masiak

rebis.com.pl | dodane 26-01-2011

Kody młodości
Marek Bardadyn
 
Nie miej poczucia, że znowu się odchudzasz
Dieta strukturalna i pozostałe zalecenia dotyczące aktywności fizycznej, umysłowej oraz propozycje dotyczące innych sfer naszego funkcjonowania zawarte w moich książkach, to kompleksowy plan prostego, naturalnego i bardzo zdrowego stylu życia.
Bez problemu będziesz w stanie realizować jego zasady, ponieważ nie wymaga wyrzeczeń, nie zawiera uciążliwych zakazów i uwzględnia realia współczesnej cywilizacji. W efekcie moja metoda ma zdecydowanie najwyższe wskaźniki lojalności, co oznacza, że największy odsetek osób które ją poznały, już stale stosuje się do tych kliku prostych i niezwykle skutecznych zaleceń. Odzyskanie idealnej sylwetki, energii i radości życia, to nie będzie tym razem krótkotrwałym efektem kolejnej kuracji odchudzającej, lecz rezultatem świadomego wyboru najbardziej odpowiedniego dla Ciebie stylu życia.

Nie zapominaj o ruchu
Prawidłowa masa ciała, unikanie papierosów i ruch bez żadnych innych zabiegów mogą zapewnić ci kilka dodatkowych lat życia w pełnej sprawności i bez leków.
Osoby prowadzące wyłącznie siedzący tryb życia są dwukrotnie częściej zagrożone chorobami niż aktywne. Jeśli nie ćwiczysz systematycznie, to ryzyko problemów krążeniowych jest podobne jak przy wypalaniu 20 papierosów dziennie, wysokim poziomie cholesterolu i nadciśnieniu.
Jednak ruch zmniejsza nie tylko zagrożenie schorzeniami układu krążenia, maleje również ryzyko cukrzycy, jeśli regularnie dbasz o aktywność fizyczną. Dowiedziono również, że u osób powyżej sześćdziesiątego roku życia umieralność jest znacznie mniejsza, jeśli systematycznie stosują one ćwiczenia fizyczne.
Jeśli preferujesz siedzący tryb życia, to ryzyko przedwczesnego zgonu wzrasta o 40%. Korzystne tendencje, obserwowane w następstwie regularnych ćwiczeń fizycznych, nie zmniejszają się z wiekiem, nie są również zależne od płci i przynależności rasowej.
Regularny trening obniża stężenie cholesterolu frakcji LDL i trójglicerydów, szczególnie niebezpiecznych dla naczyń krwionośnych. Zmniejsza się też ciśnienie tętnicze. Jeśli stwierdzono u ciebie nieznacznie podwyższone ciśnienie tętnicze, to w początkowym etapie możesz na wiele lat uniknąć stosowania leków, jeśli zwiększysz aktywność fizyczną. Szczególnie skuteczne są w tym wypadku ćwiczenia dynamiczne – intensywne marsze, jogging, jazda na rowerze, pływanie, ale nie zaleca się dźwigania ciężarów. Lepiej też ćwiczyć częściej, 3–4 razy w tygodniu, mniej więcej po około pół godziny, niż intensywniej trenować.
Trening ma również korzystne oddziaływanie metaboliczne, gdyż poprawia wrażliwość tkanek na insulinę. Tym samym ułatwia wyrównanie cukrzycy, chociaż jeszcze lepsze efekty daje równoczesne podjęcie ćwiczeń i zastosowanie diety strukturalnej.


* * *
Kody miłości
Autor: Marek Bardadyn
Seria: Dieta i żywienie
image003.jpgOprawa: broszurowa szyta 
Format: 183x220 mm
Objętość: 180 str.
Wydawnictwo: Rebis
ISBN: 978-83-7510-484-4
 

Agata Falkiewicz-Masiak, 26-01-2011, rebis.com.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

Jak działa dieta strukturalna?
"Dieta strukturalna to dieta praktyczna, łatwa i elastyczna. Wystarczy, że co najmniej 2/3 Twojej diety będą stanowiły produkty strukturalne, aby osiągnąć trwałe odchudzanie, odmłodzenie i wzmocnienie organizmu."
                                           Dr Marek Bardadyn, twórca diety strukturalnej
Dieta strukturalna oparta jest na bardzo prostej zasadzie. Wszystkie zalecane w niej produkty zawierają minimum kalorii oraz maksimum witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy. W efekcie powstała lista pokarmów najbardziej wartościowych dla współczesnego człowieka, tzw. Lista produktów strukturalnych. Regularne spożywanie produktów strukturalnych zapewnia wzmocnienie, regenerację i odmłodzenie organizmu oraz trwałą redukcję masy ciała. Dieta strukturalna doskonale sprawdza się podczas odchudzania, a jednocześnie jest zalecana w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych, takich jak: miażdżyca, podwyższony poziom cholesterolu, cukrzyca, nadciśnienie, schorzenia zwyrodnieniowe stawów, osteoporoza, problemy dermatologiczne, alergie oraz zespół przewlekłego zmęczenia. Dzięki maksymalnym dawkom naturalnych witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy, produkty strukturalne zapewniają prawidłowe tempo przemiany materii, nawet podczas znacznego ograniczenia kaloryczności diety. W rezultacie nie występuje efekt jojo, a pozostanie na produktach strukturalnych także po zakończeniu kuracji odchudzającej, pozwala na trwałe unormowanie masy ciała, nawet bez ciągłego kontrolowania kaloryczności diety. Wystarczy, że co najmniej 2/3 Twojej diety będą stanowiły produkty strukturalne. Dieta strukturalna jest dietą pełnowartościową, a jej zasady są zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej i nauk o żywieniu.
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe