W. Brytania będzie krajem samotnych stulatków
35 proc. spośród 826 tys. osób, które urodzą się w Wielkiej Brytanii w 2012 r., może być wciąż przy życiu w 2112 r. - wynika z danych opublikowanych przez Narodowy Urząd Statystyczny (ONS). Nikt jednak nie przygotowuje się do takiej perspektywy. więcej »
Nadwaga i otyłość może zwiększać ryzyko nawrotu raka piersi
Nadwaga i otyłość może zwiększać u kobiet z rakiem piersi ryzyko nawrotu choroby – poformowano podczas europejskiej konferencji poświęconej rakowi piersi, która odbyła się w Wiedniu. „HealthDay News” pisze jednak, że nie wszyscy eksperci się z tym zgadzają. więcej »
Co trzeci z najmłodszych Brytyjczyków może dożyć 100 lat
Życie co trzeciego dziecka urodzonego w roku 2012 w Wielkiej Brytanii może trwać 100 lub więcej lat - informuje serwis "BBC Health". więcej »
Łagodzenie stresu u pań z rakiem piersi wpływa na proces zdrowienia
Łagodzenie stresu u kobiet z rakiem piersi może zmieniać aktywność genów w komórkach odporności i w ten sposób wpływać na proces zdrowienia - wynika z amerykańskich badań, które publikuje pismo "Biological Psychiatry". więcej »
Brak współlokatorów związany z większym ryzykiem depresji
Ryzyko depresji jest aż o 80 proc. wyższe wśród osób, które mieszkają same w porównaniu z tymi, które dzielą mieszkanie z rodziną lub innymi osobami - wynika z badań opublikowanych przez pismo "BMC Public Health". więcej »
Problemy z pamięcią mogą się nasilić po pobycie w szpitalu
Starsze osoby, mogą być narażone na pogorszenie problemów z pamięcią i myśleniem po pobycie w szpitalu – wynika z najnowszych badań, które publikuje internetowe wydanie pisma "Neurology”. więcej »
Używanie komórek przez kobiety w ciąży może mieć udział w rozwoju ADHD u dzieci
Promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe może zakłócać rozwój mózgu płodu i potencjalnie zwiększa ryzyko ADHD u potomstwa – wynika z badań na ciężarnych myszach i ich dzieciach. Artykuł na ten temat publikuje pismo "Scientific Reports". więcej »
Cytologia jedynie raz na trzy lata - sugerują nowe zalecenia
Cytologii pozwalającej wykryć wcześnie raka szyjki macicy nie trzeba wykonywać co roku, wystarczy raz na trzy lata – sugerują nowe zalecenia opublikowane na łamach najnowszego wydania „Annals of Internal Medicine”. więcej »
Higiena jamy ustnej szczególnie ważna przy wadach serca
Nieodpowiednia higiena jamy ustnej przyczynia się do wzrostu ryzyka zapalenia wsierdzia u osób z wrodzonymi wadami serca - wynika z badań przeprowadzonych w Belgii, o których informuje na swojej stronie internetowej Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. więcej »
Uniwersalny klej do komórek
Metoda łączenia żywych komórek powinna także pomóc w dostarczaniu leków dokładnie do tych tkanek, którym jest to potrzebne - bez narażania reszty organizmu na szkodliwe efekty uboczne - informuje pismo "Nature Materials". więcej »
Zakażenia jelitowe coraz częstszą przyczyną zgonów
Zakażenia jelitowe są w USA coraz częstszą przyczyną zgonów. Najbardziej zagrożone są osoby starsze – alarmuje amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) i ostrzega, że wywołujące je zarazki mutują i są coraz groźniejsze. więcej »
Elektrowstrząsy wyłączają nieprawidłowe połączenia w mózgu
Terapia elektrowstrząsami stosowana w leczeniu ciężkiej depresji działa wyłączając nadmiernie aktywne połączenia pomiędzy poszczególnymi częściami mózgu - twierdzą naukowcy z Aberdeen na łamach "Proceedings of the National Academy of Sciences "(PNAS). więcej »
Indiański lek na ból zębów
Roślinny lek stosowany od wieków przez amazońskich Indian jako środek przeciwbólowy okazał się bardzo skuteczny przy znieczulaniu zębów i dziąseł - informuje strona internetowa University of Cambridge. więcej »
Ćwiczenia mogą wywoływać orgazm u kobiet?
Ćwiczenia fizyczne, które angażują mięśnie brzucha mogą być źródłem przyjemności seksualnej dla kobiet, a nawet wywoływać u nich orgazm - potwierdzają najnowsze badania, które publikuje pismo „Sexual and Relationship Therapy”. więcej »
Niekorzystne interakcje osłabiają działanie nowych leków na nowotwory
Nowoczesne leki na nowotwory są coraz skuteczniejsze, ale chorzy często osłabiają ich działanie, gdyż bez porozumienia z onkologiem zażywają wchodzące z nimi w niekorzystne interakcje inne preparaty przepisywane przez lekarzy - ostrzega Medco Health Solutions. więcej »