PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

20 nowych szczepionek w ciągu 10 lat

W ciągu najbliższej dekady można liczyć na opracowanie lub ulepszenie kolejnych 20 szczepionek - informuje "The Lancet". więcej »

Dieta niskotłuszczowa nie zwiększa ryzyka cukrzycy

Kobiety stosujące dietę o niskiej zawartości tłuszczu, bogatą w warzywa i owoce oraz produkty zbożowe, nie muszą się obawiać, że mogą być bardziej narażone na cukrzycę - sugerują badania opublikowane przez "American Journal of Clinical Nutrition". więcej »

Chorzy na raka żyją dziś dłużej ale częściej bankrutują

Jak wynika z porównania federalnych rejestrów dotyczących bankructw z danymi chorych na raka, wraz z coraz dłuższym czasem przeżycia zwiększa się liczba chorych, którym zabrakło pieniędzy - poinformowano podczas dorocznego onkologicznego kongresu ASCO w Chicago. więcej »

Otyłość zwiększa ryzyko zgonu u kobiet z rakiem piersi

Kobiety ważące prawidłowo przed i po zdiagnozowaniu raka piersi mają większe szanse na wieloletnie przeżycie - wynika z badań przeprowadzonych w grupie blisko 4000 pacjentek, które leczono z powodu tego nowotworu. więcej »

Dostać się do mózgu, by wykryć raka

Nowo opracowany nanopróbnik bez problemów przenika przez barierę krew-mózg, dzięki czemu może zostać wykorzystany w analizach biomedycznych do wykrycia oraz precyzyjnej lokalizacji zmienionych nowotworowo komórek w mózgu - donosi "Chemical Communications". więcej »

Niemcy. Już wiadomo co jest źródłem zakażenia bakterią EHEC

Falę ostrych zatruć spowodowanych szczepem pałeczki okrężnicy EHEC w Niemczech wywołały bez żadnych wątpliwości zanieczyszczone kiełki - ogłosił oficjalnie w sobotę niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka. więcej »

Szukali leku na CJD nieoczekiwanie powstrzymali Alzheimera

Naukowcy prowadzący badania nad terapiami przeciw atakującej mózg chorobie Crautzfeldta-Jacoba (CJD) nieoczekiwanie powstrzymali dalszy rozwój choroby Alzheimera - najczęstszej przyczyny demencji. więcej »

Przyczyną epidemii EHEC najpewniej kiełki - powiedział szef berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha

Jest "duże prawdopodobieństwo", że źródłem epidemii zarażeń szczepem pałeczki okrężnicy EHEC w Niemczech są kiełki - powiedział w piątek szef berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha, Reinhard Burger. Odwołano natomiast ostrzeżenie przed ogórkami. więcej »

Odkryto mikroRNA odpowiedzialne za otyłość i cukrzycę typu 2

Małe niekodujące białek fragmenty RNA tzw. mikroRNA 103 i 107 zmniejszają wrażliwość komórek na insulinę i przyczyniają się do rozwoju otyłości i cukrzycy typu 2 - informują naukowcy ze Szwajcarii na łamach pisma "Nature". więcej »

Więcej szczepionek to więcej uratowanych ludzi

Gdyby szczepionki były bardziej dostępne w 72 najbiedniejszych krajach świata, to można by ocalić życie milionom dzieci i zaoszczędzić miliardy dolarów - wynika z badań, których rezultaty opublikował w czwartek dwumiesięcznik "Health Affairs". więcej »

Dwa leki mogą pomóc chorym z przerzutami raka piersi do mózgu

Zastosowanie chemioterapii z lekiem celowanym może pomóc kobietom z przerzutami raka piersi do mózgu. Metoda ta jest w stanie opóźnić naświetlanie mózgu średnio o 8 miesięcy - wynika z badań francuskich. więcej »

Niemcy. Źródło epidemii EHEC może pozostać niezidentyfikowane

Możliwe, że nigdy nie uda się ostatecznie zidentyfikować źródła epidemii zakażeń szczepem pałeczki okrężnicy EHEC - przyznali w środę w Berlinie przedstawiciele niemieckich władz. Bakteria zabiła już w Niemczech co najmniej 25 osób. więcej »

Zabójczą E.Coli można unieszkodliwić za pomocą „dobrych” bakterii

Choć potencjalną metodę leczenia zakażeń groźnymi szczepami bakterii E.coli opracowano już dekadę temu, z braku funduszy nie zostały przeprowadzone badania kliniczne - informuje serwis "EurekAlert". więcej »

Nowe leki przedłużą życie chorym na raka skóry

Nowa terapia może przedłużyć życie niektórych chorych na czerniaka, wyjątkowo złośliwą odmianę raka skóry. To największe osiągnięcie w leczeniu tej choroby od 30 lat - uznano podczas spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO) w Chicago. więcej »

Nałogowe palenie marihuany zmienia przekazywanie sygnału w mózgu

Długotrwałe palenie marihuany prowadzi do zmniejszenia liczby receptorów kanabinoidowych w mózgu - ostrzegli naukowcy z USA podczas tegorocznego spotkania Związku Medycyny Nuklearnej w San Antonio. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe