PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Pigułka antykoncepcyjna i papierosy

Z powodu chorób naczyniowo-sercowych umiera czterokrotnie więcej młodych kobiet niż w latach 90. - alarmuje Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, którego kongres odbył się w Paryżu. Powód to palenie tytoniu i używanie pigułek antykoncepcyjnych. więcej »

Miłorząb na ptasią grypę?

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba - można wykorzystać, jako źródło kwasu szikimowego, który jest niezbędny do produkcji jedynego leku skutecznie zwalczającego tzw. ptasią grypę. Naukowcy, którzy opracowali nową metodę pozyskiwania kwasu szikimowego mają nadzieję na szybką komercjalizację technologii, donosi "Chemical Communications". więcej »

Hormony płciowe wpływają na wybór zawodu?

Nauczyciel, pilot, pielęgniarka czy może inżynier? Hormony płciowe mają silny wpływ na nasze zainteresowania, pośrednio wpływając na rodzaj wybieranej pracy - potwierdzili psychologowie z USA na łamach "Hormones and Behavior". więcej »

Bakterie odporne na antybiotyki istniały już 30 tys. lat temu

Kanadyjscy badacze odkryli, że odporność bakterii na antybiotyki istniała już 30 tys. lat temu, choć wówczas leków takich nie było. Do tych wniosków doprowadziły ich badania bakterii znalezionych w wiecznej zmarzlinie. więcej »

Kanadyjscy naukowcy pracują nad wirusem, który niszczy raka

Kanadyjscy badacze z Ottawy prowadzą badania, z których wynika, że inżynieria genetyczna pozwala stworzyć wirusy niszczące komórki rakowe i niewpływające na zdrową tkankę. więcej »

Europejki żyją dłużej, ale nie cieszą się lepszym zdrowiem

W Unii Europejskiej kobiety żyją średnio o 6 lat dłużej niż mężczyźni, ale to nie znaczy, że cieszą się lepszym zdrowiem - wykazał raport opublikowany podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który w środę zakończyło się w Paryżu. więcej »

Komórki macierzyste bezpieczne w leczeniu udaru

Brytyjskie badania nad stosowaniem komórek macierzystych w leczeniu udaru mózgu wykazały na razie, że metoda ta nie szkodzi pacjentom - informuje serwis "BBC News/Health". więcej »

Złość i gniew zabija, uśmiech ratuje życie

Wybuchy złości i gniewu u osób po zawale serca częściej doprowadzają do kolejnego ataku. Z kolei śmiech i wszelkie pozytywne emocje przedłużają życie - przekonywali specjaliści podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który trwa w Paryżu. więcej »

Coraz mniej moskitów w Afryce

Przenoszących malarię moskitów jest w niektórych regionach Afryki coraz mniej, jednak naukowcy nie są pewni, dlaczego tak się dzieje - podaje magazyn "Malaria Journal". więcej »

Łuszczyca nawet trzykrotnie zwiększa ryzyko udaru

Osoby chore na łuszczycę są do trzech razy bardziej narażone na udar mózgu oraz zaburzenia rytmu serca - informuje "European Health Journal". więcej »

32 projekty pomogą zapobiec 1 milionowi udarów

Ponad 2 mln oddanych głosów, ponad 1 mln euro na nagrody i 32 laureatów - to wyniki międzynarodowego konkursu w ramach kampanii "1 Mission 1 Million - Getting to the Heart of Stroke"", która ma zapobiec 1 mln udarów mózgu związanych z migotaniem przedsionków. więcej »

Rozmowy o problemach to dla chłopców strata czasu

Naukowcy z University of Missouri (MU) przeprowadzili badania, z których wynika, że chłopcy nie chcą rozmawiać o swoich problemach nie z powodu strachu czy wstydu, ale dlatego, że uważają to za stratę czasu - informuje MU News Bureau. więcej »

Ciężkie wymioty ciężarnych mogą negatywnie wpływać na potomstwo

Najcięższa postać wymiotów w ciąży, tzw. niepowściągliwe wymioty ciężarnych, może mieć negatywny wpływ na zdrowie potomstwa - wynika z amerykańskich badań. U dzieci kobiet cierpiących na tę przypadłość częściej występuje np. depresja i inne problemy psychiczne. więcej »

Niedożywienie w dzieciństwie zwiększa ryzyko choroby serca

Niedożywienie w dzieciństwie i wieku młodzieńczym zwiększa ryzyko choroby wieńcowej serca w przyszłości - wynika z badań, które publikuje pismo "European Heart Journal". więcej »

Białko kluczem do walki z wirusem Ebola

Amerykańscy naukowcy odkryli, że białko obecne w ludzkich komórkach odgrywa znaczącą rolę przy rozwoju infekcji wirusem Ebola. Odkrycie jest istotne dla opracowania metody leczenia chorób spowodowanych tym wirusem - informuje Reuters. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe