Codzienna dawka aspiryny chroni osoby zagrożone rakiem jelita grubego
Osoby z wysokim ryzykiem raka jelita grubego powinny przyjmować codziennie dawkę aspiryny - informuje "The Lancet". więcej »
Praca na zmiany niebezpieczna dla kobiet
Praca na zmiany jest dla kobiet związana ze zwiększonym ryzykiem chorób serca – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na kanadyjskim Queen’s University w Kingston. więcej »
Kilka noworodków na świecie aspiruje do miana obywatela nr 7 mld
Kilka krajów na całym świecie utrzymuje, że to właśnie na ich terytorium urodziło się w poniedziałek 7-miliardowe dziecko. AP podkreśla, że demografowie nie są pewni, kiedy ludzkość przekroczy próg 7 mld. ONZ traktuje poniedziałek, jako dzień symboliczny. więcej »
Kamienie w nerkach mają związek z ryzykiem cukrzycy
Osoby, które cierpiały z powodu kamieni nerkowych są bardziej narażone na rozwój cukrzycy typu 2 - wynika z analizy przedstawionej na łamach "Journal of Urology". więcej »
Amerykanie chcą szczepić przeciwko HPV także chłopców
Komitet ekspertów, doradzający rządowi USA, zarekomendował wprowadzenie szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) nie tylko dla dziewcząt, ale i chłopców - informuje serwis "BBC News". więcej »
WHO ostrzega Europę przed odrą
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała za pośrednictwem swojego Biura Regionalnego dla Europy w Kopenhadze o wzroście przypadków zachorowań na odrę w Europie i ponagliła kraje regionu do rozszerzenia programów szczepień. więcej »
Cytologia jedynie raz na trzy lata?
Kobiety nie muszą wykonywać cytologii co roku, by uchronić się przed rakiem szyjki macicy. Wystarczy, że poddadzą się takim badaniom raz na trzy lata – zaleca w najnowszej rekomendacji panel doradców rządowych USA - U.S. Preventive Services Task Force. więcej »
W wirtualnym świecie mali autyści mogą się uspołeczniać
Autystyczne dzieci mogą uczyć się zachowań społecznych dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości - informuje serwis "Eurek Alert". więcej »
Telefony komórkowe nie powodują nowotworów mózgu
Nawet długotrwałe używanie telefonu komórkowego nie zwiększa ryzyka nowotworu mózgu - wykazał raport opublikowany na łamach najnowszego wydania "British Medical Journal". Mimo tego, specjaliści nadal zalecają ostrożność w posługiwaniu się "komórkami". więcej »
Powstaje 900 szczepionek i leków na choroby nowotworowe
Międzynarodowe koncerny prowadzą badania nad opracowaniem 900 szczepionek i leków na choroby nowotworowe - informuje raport Amerykańskiego Stowarzyszenia Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych (PhRMA). więcej »
Lek na raka pomaga przy przewlekłym zmęczeniu
Stosowany w leczeniu chłoniaków rituksimab pomógł 10 z 15 osób cierpiących na zespół przewlekłego zmęczenia (CFS) - informuje "New Scientist". więcej »
Opinia otoczenia nie wpływa na zachowanie osób z autyzmem
Choć większość osób jest skłonna do większej filantropii, gdy inni patrzą, osoby autystyczne nie zwracają uwagi na to, co myśli o nich otoczenie - twierdzą badacze, których wnioski publikuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences". więcej »
Szczepionka na malarię pomaga
Próby kliniczne szczepionki na malarię, przeprowadzone w Afryce, dały obiecujące wyniki - informuje "The New England Journal of Medicine". więcej »
Bransoleta pomoże niepełnosprawnym dzieciom w zabawie
Portugalscy naukowcy opracowali bransoletę umożliwiającą niepełnosprawnym dzieciom zabawę przedmiotami o napędzie elektronicznym. Wystarczy przyłożenie dłoni do zabawki, aby wprawić ją w ruch. więcej »
Szczepionka na chłoniaka skuteczna u psów
Eksperymentalna szczepionka przeciwko chłoniakowi niehodkinowskiemu wypróbowana z powodzeniem u psów, to pierwsza weterynaryjna szczepionka przeciwnowotworowa, która wydaje się być skuteczna - informuje pismo "PLOS ONE". więcej »