III Międzynarodowa Konferencja w Krakowie: Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2014 roku.
13 września 2014 r. w Hotelu Starym przy ul. Szczepańskiej 5 w Krakowie odbędzie się w III Międzynarodowa Konferencja pt.: "Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2014 roku". Organizatorem tegorocznego spotkania naukowego jest Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa. Konferencja odbędzie się pod honorowy patronatem: Stanisława Kardynała Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego, Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyji, Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. więcej »
Warszawa. W najbliższą sobotę Dzień Mózgu na SWPS
Czynności dnia codziennego dla większości z nas nie stanowią żadnej zagadki. Śpimy, chodzimy, uczymy się, mówimy, myślimy, przeżywamy- żyjemy niemal automatycznie. Ale co sie stanie gdy zadamy sobie pytanie " co za tym stoi?" Tutaj wkracza neuronauka. Jak wygląda życie naszego mózgu? Jakie mechanizmy kryją sie za poetyckimi opisami życia wewnętrznego? Czym dla neuronaukowca jest myślenie, mówienie czy przeżywanie snów? Co wspólnego ma wyspa z zakupoholizmem a wzgórze ze zmysłami? Czy można połączyć mózg z komputerem? więcej »
Już po raz drugi Wrocław dołączy do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu
We Wrocławiu w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu odbędą się "Dni Mózgu 2014". Spotkania koordynowane będą przez współpracę członków Interdyscyplinarnego Koła Pomocy Neuropsychologicznej działającego przy Uniwersytecie Wrocławskim i Koła Neuropsychologii działającego przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wydarzenie odbędzie się 13 i 14 marca 2014 roku w siedzibach tych uczelni. więcej »
Wrocław. Rozwinąć skrzydła - otwarte wykłady o wyzwaniach wczesnej dorosłości. Instytut Psychologii zaprasza!
W czwartek 28 listopada 2013 r. między godz. 9.00 a 16.30 w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się cykl otwartych wykładów poświęconych stawaniu się dorosłym we współczesnym świecie. Pracownicy naukowi, terapeuci oraz studenci psychologii podejmą tematy związane z opuszczaniem rodzinnego domu, tworzeniem bliskich relacji i związków, odnajdywaniem się na rynku pracy oraz wewnętrznymi wyznacznikami osiągania dorosłości. więcej »
Kraków. Listopadowe spotkanie naukowe w sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego
Tematem kolejnego spotkania naukowo-szkoleniowego w ramach działalności edukacyjnej Centrum Leczenia Szpiczaka przy Klinice Hematologii CM UJ w Krakowie będzie interdyscyplinarna współpraca u Chorych ze szpiczakiem plazmocytowym "Radioterapia, wertebroplastyka i diagnostyka neurologiczna w szpiczaku mnogim – doświadczenia własne”. więcej »
Jelenia Góra. Konferencja Szkoleniowa dla lekarzy zainteresowanych szpiczakiem mnogim
Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka zaprasza do Jeleniej Góry na I. Konferencję Szkoleniową dla lekarzy zainteresowanych szpiczakiem mnogim. Spotkanie odbędzie się w dniu 16 listopada 2013 (sobota) o godzina 13.00 w Hotelu Mercure. więcej »
Kraków. Kolejna edycja międzynarodowej kampanii wspierającej budowanie świadomości i profilaktyki raka piersi
Przez cały październik krakowska kładka im. Ojca Bernatka jest rozświetlona różowym światłem na znak solidarności z osobami, które dotknęła choroba nowotoworowa. Poprzez to symboliczne działanie Hard Rock Cafe Kraków oraz Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn zwracają również uwagę na konieczność regularnych badań profilaktycznych oraz zapraszają na cykl spotkań edukacyjnych z cyklu "Nie tylko leki leczą". więcej »
Kraków. Warsztaty dla kobiet żyjących z HIV
Organizatorzy Programu SHE chcą udowodnić kobietom żyjącym z HIV, że mogą być silne, świadome swoich praw i cieszyć się życiem. Kampania opiera się na zasadzie podania przysłowiowej "wędki", a nie "ryby". Świadoma pacjentka czuje się odpowiedzialna za własne zdrowie, wymaga więcej nie tylko od siebie, ale także od innych. Podczas warsztatów dla kobiet żyjących z HIV, które odbędą się 5 października br. w Krakowie, edukatorki będą podpowiadać, jak żyć pełnią życia pomimo seropozytywnego statusu. więcej »
Praktyka, samodzielność, odpowiedzialność pielęgniarek i położnych. Konferencja w Sopocie
Jednymi z głównych problemów w pracy pielęgniarek i położnych jest m.in. nieprzestrzeganie zasad wykonywania czynności zawodowych czy nieuczciwa konkurencja. W SWPS w Sopocie odbędzie się konferencja, której założeniem jest znalezienie recepty na palące problemy tej grupy zawodowej. więcej »
Sławy psychiatrii spotkają się w Bełchatowie
Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa zaprasza lekarzy, psychologów, terapeutów i wszystkie zainteresowane osoby do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nowoczesne metody leczenia uzależnień i zaburzeń psychicznych”, która odbędzie się 12 października 2013 r. w Sport Hotelu w Bełchatowie. więcej »
Seksualność młodzieży nie może krępować dorosłych
Rozmowa o seksie z młodzieżą czasami sprawia dorosłym niemałe problemy. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej organizuje konferencję, której celem jest wspieranie nauczycieli i rodziców w seksualnej edukacji młodych ludzi. Podczas konferencji, która rozpocznie się 18 września 2013 r. o godz. 10.00 w SWPS w Sopocie (ul. Polna 16/20), zaplanowana jest seria warsztatów i wykładów. Poprowadzą je najlepsi eksperci, psychologowie i wykładowcy SWPS, którzy już od 3 lat realizują projekt Strefa Młodzieży, poświęcony m.in. edukacji seksualnej. Dzięki niemu bardzo dobrze poznali potrzeby dotyczące nauczania tego trudnego tematu. więcej »
W Warszawie po raz szósty wystartuje ONKOBIEG
ONKOBIEG to impreza sportowo-edukacyjna, której główną ideą jest pomoc w zebraniu środków pieniężnych na rzecz Stowarzyszenia SARCOMA i jego podopiecznych. Trasa ONKOBIEGU o długości 1,35 km przebiega wokół budynku Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Cały bieg trwa 60 minut, w tym czasie każdy uczestnik może w dowolny sposób i dowolną ilość razy pokonać trasę biegu. więcej »
Kraków. Nordic Walking dla chorych na Szpiczaka
Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka zaprasza wszystkich sympatyków do Krakowa na I Marsz Nordic Walking "Nordic Walking dla chorych na Szpiczaka". Program w zależności od pogody oraz ilości Uczestników. Celem Marszu będzie wsparcie Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka. więcej »
Lublin polskim centrum nefrologii dziecięcej
Za wiodące tematy tegorocznej konferencji PTNfD, która właśnie rozpoczęła się w Lublinie, wybrano kamicę i wapnicę nerkową oraz nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży. Ma to związek z narastającym problemem tych patologii w populacji pediatrycznej. Ponadto przedyskutowane zostanie szerokie spektrum innych zagadnień związanych z chorobami układu moczowego, a także przedstawione będą osiągnięcia naukowe poszczególnych ośrodków nefrologii dziecięcej w Polsce. więcej »
Polsko-szwedzkie rozmowy o równości
Równość na rynku pracy, ale także polityka prorodzinna – 480 dni płatnego urlopu rodzicielskiego, równouprawnienie w wychowaniu – o tym jak rozwiązania szwedzkiej polityki społecznej wprowadzić w Polsce porozmawiają polscy i szwedzcy ekonomiści, politolodzy, psychologowie i prawnicy. Seminarium o równości odbędzie się 21 maja w godz. 10.00-16.00 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. więcej »