PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Rozpoczęły się szkolenia lekarzy, którzy będą pracować z pedofilami

Lekarze, którzy będą pracować z osobami skazanymi za pedofilię rozpoczęli w poniedziałek w Warszawie kurs doszkalający. Tzw. "chemiczną kastracją" czyli leczeniem farmakologicznym połączonym z psychoterapią pierwsi skazani zostaną objęci najwcześniej w II połowie roku. więcej »

Nowoczesna proteza ręki powstała na Politechnice Wrocławskiej

Prototyp protezy ręki kierowanej impulsami akustycznymi wysyłanymi z mięśni skonstruowali naukowcy z Politechniki Wrocławskiej. To pierwsza taka proteza w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie. więcej »

Poznań. Przedszkola mogą liczyć na wsparcie stomatologów

Poznańskie przedszkola mogą liczyć na wsparcie specjalistów Centrum Stomatologii Candeo w sprawie profilaktyki uzębienia małych podopiecznych. Bezpłatny program, prowadzony wśród najmłodszych, obchodzi właśnie swoje drugie urodziny. Już dziś klinika zapowiada kontynuację i poszerzenie akcji. więcej »

Eksperci: Polacy kochliwi, lecz wciąż cenią małżeństwo

Polacy potrzebują mocnych i silnych uczuć, ale w ich okazywaniu daleko im do południowców. Choć są kochliwi, to wciąż pozostają narodem tradycyjnym i swoje związki najczęściej kończą ślubem - przekonują eksperci. więcej »

Wirtualne konsylia lekarskie możliwe dzięki uczonym z AGH

Zespół informatyków z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wdrożył już kilka rozwiązań w obszarze telemedycyny. Flagowy produkt to oprogramowanie TeleDICOM, które działa w ponad 20 polskich szpitalach. "Nasze oprogramowanie umożliwia interaktywną komunikację między lekarzami. Obrazowe dane medyczne pochodzące na przykład z tomografii komputerowej, koronarografii albo ultrasonografii mogą być jednocześnie analizowane w różnych placówkach medycznych i komentowane przez ekspertów" - mówi prof. dr hab. inż. Krzysztof Zieliński z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH. więcej »

W Krakowie odbędą się pierwsze w Polsce operacje protonowe nowotworu oka

Dwoje pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z nowotworem oka - czerniakiem błony naczyniowej - zostanie poddanych w najbliższych dniach pierwszemu w Polsce zabiegowi metodą radioterapii protonowej nowotworów gałki ocznej. więcej »

Konkurs na zabawkę dla dzieci słabowidzących

Konkurs na zabawkę dla dzieci słabowidzących SZTUKA WIDZENIA organizują koła naukowe działające przy Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagroda główna to 5 tys. zł. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca. więcej »

Warszawa. Carolina Medical Center podpisała kontrakt z NFZ na leczenie dzieci z urazami narządu ruchu

Stołeczna klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center z początkiem 2011 roku rozpoczęła współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt podpisany z NFZ obejmuje kompleksowe leczenie dzieci i młodzieży w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu tj. konsultacje w poradniach sepcjalistycznych, diagnostykę obrazową, leczenie operacyjne w oddziale chirurgii i ortopedii dziecięcej oraz rehabilitację w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej. więcej »

„Innodoktorantka” z Gdańska opracowuje lek na blizny

Blizny są problemem wielu osób i prawie każda z nich chciałaby się ich pozbyć. Niestety, nie da się całkowicie usunąć blizny, ale można sprawić, by wyglądem dopasowała się do otaczającej ją skóry. Nad nowym sposobem leczenia blizn pracuje doktorantka Maria Żebrowska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. "Preparat, który, z niewielkim kosztem produktu oraz małym ryzykiem wystąpienia działań ubocznych, opracowujemy, łączy w sobie dużą skuteczność, udowodnioną w badaniach na ludziach chorych" - zapewnia w rozmowie z PAP. więcej »

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Kaszleć też trzeba umieć

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) zabija rocznie 15 000 Polaków. Rzucenie palenia, właściwa rehabilitacja, odpowiednie odżywianie i nowe leki mogą przedłużyć życie chorego o wiele lat. więcej »

Ruszyła II edycja konkursu „Zdrowa Gmina”

Do 28 lutego gminy z sześciu województw - mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego - mogą zgłaszać swój udział w II edycji konkursu "Zdrowa Gmina", dotyczącego profilaktyki przeciwnowotworowej. więcej »

Udawanie kogoś innego w sieci wiąże się z ryzykiem

Młodzi ludzie, eksperymentujący z tożsamością w internecie częściej stykają się z pornografią, padają ofiarą agresji lub sami są jej sprawcami - wynika z badań przeprowadzonych wśród polskich nastolatków przez naukowców ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Najlepszą pomocą jest rozmowa. więcej »

„Dziewczyny przyszłości” znów pilnie poszukiwane

Nawet 15 tys. złotych i zapewniony udział w zagranicznych konferencjach naukowych - takie nagrody czekają na "dziewczyny przyszłości". Po raz drugi wspólnie poszukują ich Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i magazyn "Elle", które dla młodych badaczek zorganizowały konkurs "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie". Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca. więcej »

Pracownie do badania chorób cywilizacyjnych powstaną w Krakowie

7 specjalistycznych pracowni, wyposażonych w 170 urządzeń do badania molekularnych mechanizmów chorób cywilizacyjnych, powstanie w Krakowie w ramach projektu "Biotechnologia molekularna dla zdrowia". Badania poprowadzi w nich ok. 130 naukowców. więcej »

8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

"Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który wypada 8 lutego. W Polsce obchody organizuje Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje, tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe