PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Cukrzyca. 21 proc. Polaków nigdy jeszcze nie badało poziomu glukozy - wynika z raportu

Aż 57 proc. chorych na cukrzycę w Polsce miało rozpoznaną chorobę przypadkowo, a 21 proc. Polaków nigdy jeszcze nie badało poziomu glukozy we krwi – wykazał raport „Społeczny obraz cukrzycy”, przedstawiony 25 października na konferencji prasowej. więcej »

Rak jelita na smyczy - konferencja w Warszawie

Rak jelita grubego należy do najczęściej występujących nowotworów. Można to zmienić - mówili uczestnicy konferencji dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Warszawie "Rak na smyczy", zorganizowanej w poniedziałek. więcej »

Pinktober w Krakowie

W październiku - miesiącu walki z rakiem - krakowski oddział popularnej na świecie sieci kawiarń Hard Rock Cafe po raz kolejny organizuje Pinktober® - kampanię podnoszącą świadomość społeczną na temat raka piersi oraz wspierającą finansowo wybraną organizację pozarządową działającą na rzecz osób chorych na nowotwory. Tej jesieni częściowy dochód ze sprzedaży specjalnych, różowych drinków oraz wybranych produktów z Rock Shop zostanie przekazany Stowarzyszeniu Wspierania Onkologii UNICORN, Organizacji Pożytku Publicznego, która od 12 lat niesie wielospecjalistyczną pomoc chorym na raka i ich bliskim. więcej »

Raka szyjki macicy można uniknąć

Systematycznie wykonywane badania cytologiczne i szczepienia przeciwko wirusowi HPV chronią przed rakiem, który codziennie zabija pięć Polek - mówili eksperci podczas spotkania zorganizowanego w piątek w Warszawie przez Ogólnopolską Organizację na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. więcej »

Nowy lek w terapii agresywnej postaci raka piersi?

Rak piersi HER2-dodatni jest bardziej agresywny niż pozostałe rodzaje, u pacjentek szybciej pojawiają się przerzuty do innych narządów. Białko HER2 to znajdujący się na powierzchni komórek receptor, który ma wpływ na wzrost i podział komórki. W komórkach nowotworowych może dojść do zwiększenia liczby kopii genu kodującego receptor HER2, co może prowadzić do szybszego wzrostu raka. więcej »

Eksperci: polska onkologia wymaga reorganizacji

Zwiększenie skuteczności leczenia nowotworów w Polsce wymaga przeobrażenia całego systemu funkcjonowania i organizacji polskiej onkologii - oświadczyli specjaliści na środowej konferencji prasowej w Warszawie. więcej »

20 października - Światowy Dzień Osteoporozy

Co 22 sekundy na całym świecie dochodzi do złamania kręgów kręgosłupa związanych z zaawansowaną osteoporozą. Przynajmniej jedno takie złamanie przytrafia się co trzeciej kobiecie powyżej 50. roku życia. 20 października obchodzony jest Światowy Dzień Osteoporozy. więcej »

Bezpłatne badania wzroku na terenie województwa lubuskiego i regionu poznańskiego

W ramach trwającej kampanii edukacyjnej „Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce” do 29 października można skorzystać z bezpłatnych badań ostrości wzroku. Badania wzroku prowadzone są w salonach optycznych na terenie województwa lubuskiego i regionu poznańskiego. Akcja skierowana jest do osób po 40. roku życia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na badania należy umówić się telefonicznie. więcej »

Druga Księga Polskiej Onkologii - strategia zwalczania raka piersi i raka jelita grubego w Polsce

19 października 2011 r., Warszawa: Na drugiej konferencji z cyklu Czas Na Onkologię eksperci Polskiego Towarzystwa Onkologicznego omówili rekomendowane przez PTO, kluczowe i strategiczne programy działań mające na celu poprawę wyników leczenia nowotworów w Polsce. Rekomendacje te zostały szczegółowo opisane w Księdze: „Strategie działań dla poprawy skuteczności zwalczania raka piersi i raka jelita grubego w rekomendacji PTO”. więcej »

Olsztyn. Po operacji Justyna czuje się dobrze i się uśmiecha

23-letnia Justyna, u której we wtorek lekarze szpitala miejskiego w Olsztynie przeprowadzili obustronny przeszczep stawów skroniowo-żuchwowych czuje się dobrze i się uśmiecha. więcej »

Olsztyn. Zakończyła się operacja przeszczepu stawów skroniowo-szczękowych

Po 11 godzinach lekarze z miejskiego szpitala w Olsztynie zakończyli we wtorek operację wszczepienia implantów stawów skroniowo-szczękowych u 23-letniej pacjentki. Wszczepienie stawów przebiegło pomyślnie, choć pojawiły się poważne komplikacje. więcej »

Eksperci: wzrost nakładów na onkologię nieunikniony

Wzrost nakładów na onkologię w Polsce będzie nieunikniony, jeśli chcemy poprawić skuteczność leczenia nowotworów i dorównać pod tym względem krajom Europy Zachodniej - mówili eksperci na konferencji pt. Onkologia 2011, która we wtorek odbyła się w stolicy. więcej »

Prof. Hartman: spóźnione orzeczenie Trybunału UE ws. zarodków

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, zakazujące patentowania embrionalnych komórek macierzystych, których pozyskanie wiąże się ze zniszczeniem embrionu, jest nieco spóźnione - powiedział PAP prof. Jan Hartman, filozof i bioetyk. więcej »

Za rok być może nowa, skuteczniejsza terapia raka płuca

Jest szansa, że do końca 2012 roku zarejestrowana zostanie nowa, skuteczniejsza szczepionka na raka płuca - powiedział w sobotę w Poznaniu jej twórca, Habib Fakhrai z Uniwersytetu Medycznego w San Diego (USA). W Poznaniu trwają obecnie testy nowego leku. więcej »

Serce i mózg operowanego będą bezpieczniejsze dzięki urządzeniu z Zabrza

Aparat, dzięki któremu anestezjolog będzie mógł łatwiej wspomagać pracę serca osoby operowanej, opracowali badacze z Instytutu Techniki Aparatury Medycznej (ITAM) w Zabrzu. CardiAccel ANP-701 podniesie bezpieczeństwo pacjentów w czasie operacji niekardiologicznych. CardiAccel, urządzenie do stymulacyjnego wspomagania hemodynamiki w trakcie niekardiologicznych zabiegów operacyjnych, zwyciężyło w zakończonym na początku października konkursie "Polski Produkt Przyszłości" w kategorii "wyrób przyszłości w fazie przedwdrożeniowej". więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe