PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Szkoła Rezonansu Magnetycznego już po raz 16.

Celem Szkoły Rezonansu Magnetycznego jest prezentacja nowych trendów w diagnostyce obrazowej. Tematem tegorocznej edycji, zorganizowanej w Jachrance w dniach 20-22 września było rozpoznawanie zmian w obrębie przewodu pokarmowego. więcej »

39. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

Leczenie ortopedyczne zapaleń kości i stawów to temat przewodni 39. Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, który rozpoczął się w czwartek w Rzeszowie. W konferencji bierze udział ok. 1,3 tys. specjalistów z Polski i zagranicy. więcej »

Międzynarodowy Dzień Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej – razem w trosce o pacjentów

22 września, po raz drugi na całym świecie, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej. To szczególny czas kiedy pacjenci oraz środowisko medyczne zwracają uwagę społeczeństwa na problemy, z jakimi muszą się zmagać, a także wspólnie popularyzują wiedzę na temat tej choroby. więcej »

Od czwartku Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Problemy chorych ze schorzeniami układu krążenia będą tematem przewodnim rozpoczynającego się w czwartek w Poznaniu XVI Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W spotkaniu weźmie udział ponad 4,5 tys. osób. więcej »

Absurdalnie odrzucone terapie medyczne

Ustawa refundacyjna miała ułatwić i usprawnić rzetelne ocenianie terapii medycznych. Transparentny system oceny technologii medycznych mieli zapewniać eksperci, którzy mieli podejmować decyzje oparte o najlepszą dostępną wiedzę. Tymczasem często są one podejmowane na podstawie absurdalnych przesłanek i niesprawdzonych informacji. więcej »

Niech zdrowo rosną – razem dla wcześniaków!

Polskie Towarzystwo Neonatologiczne we współpracy z Krajowym Konsultantem ds. Neonatologii, Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci oraz Fundacją WHC (Watch Health Care) zawiązało „Koalicję dla wcześniaka”, której celem jest wypracowanie kompleksowego narodowego programu opieki nad dziećmi przedwcześnie urodzonymi, by umożliwić im zdrowy start i równe szanse rozwojowe. Edukacja, stymulacja rozwoju i rehabilitacja oraz profilaktyka zakażeń to trzy kluczowe filary działań Koalicji. Specjalistom zależy, by dzieci przedwcześnie urodzone wchodziły z jak najmniejszym „bagażem wcześniactwa” w życie, miały zapewniony zdrowy start, cieszyły się dzieciństwem, a ich rodzice spokojnym rodzicielstwem. więcej »

Neumann: przygotowujemy zmiany systemowe dot. instytutów naukowych

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann poinformował w środę, że opracowywane są zmiany systemowe dot. instytutów naukowych. Wyjaśnił, że jedną z propozycji jest "oddzielenie działalności badawczo-naukowej od szpitali". więcej »

Interaktywny apel o przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii na rzecz budowania świadomości na temat WZW C w Polsce

W ramach kampanii zainicjowanej przez Fundację Urszuli Jaworskiej „Obudź się, póki wirus HCV drzemie” na stronie internetowej www.akademiawzwc.pl pojawił się interaktywny manifest „Mam prawo wiedzieć”. Użytkownicy Internetu mogą przesłać dokument do przedstawicieli najwyższych władz w Polsce (Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjentów) deklarując w ten sposób poparcie dla inicjatywy zorganizowania ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na rzecz budowania świadomości WZW C. więcej »

Jak uzdrowić polskich mężczyzn?

Polscy mężczyźni dożywają teraz przeciętnie wieku, jaki zachodni Europejczycy osiągali 21 lat temu. Opublikowany wczoraj Raport Siemensa pokazuje dość zaskakujące przyczyny takiego stanu rzeczy – i zwraca uwagę, że znajdujemy się być może u progu przełomu w świadomości zdrowotnej Polaków. więcej »

Roczne koszty dużej epidemii grypy w Polsce sięgają 5 mld zł

Roczne koszty dużej epidemii grypy w Polsce mogą sięgać nawet 5 mld zł. Co sezon tracimy z powodu grypy minimum 600 mln zł – wynika z raportu Ernst&Young przedstawionego podczas debaty „Flu Forum”, która odbyła się we wtorek w Warszawie. więcej »

Papieski medal dla prof. Mariana Zembali

Szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, kardiochirurg prof. Marian Zembala, otrzymał we wtorek papieski medal Pro Ecclesia et Pontifice - Dla Kościoła i Papieża. To jedno z najważniejszych odznaczeń przyznawanym przez urząd papieski osobom świeckim. więcej »

Skarby na Wyspie Skarbów, czyli II Piknik Wcześniaka na Karowej

Czy dzieci przedwcześnie urodzone są inne niż te urodzone o czasie? Tak samo chcą się bawić i śmiać, biegać i rozrabiać. Ich rodzice na pewno bardziej są uwrażliwieni, boją się o swoje dzieci, żyją z bagażem wcześniactwa swoich pociech. Unikalne spotkanie dzieci, które przyszły na świat przed planowanym terminem w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie oraz ich rodzin odbyło się 9 września na „Wyspie Skarbów”, czyli podczas II Pikniku Wcześniaka w ogrodach Szpitala. więcej »

Rak nerki zwykle wykrywany podczas przypadkowych badań

Ponad połowa guzów nerki wykrywana jest podczas przypadkowych badań, takich jak zwykłe USG – zwracał uwagę ekspert w dziedzinie urologii podczas konferencji prasowej poświęconej chorobom układu moczowo-płciowego u mężczyzn. więcej »

Grypa kosztuje Polskę ponad 600 mln rocznie. Potrzebna Narodowa Strategia Zwalczania Grypy

Wczoraj podczas III Forum Ochrony Zdrowia Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawione zostały najnowsze dane dotyczące kosztów grypy w Polsce. Dyskusja z udziałem Wiceministra Zdrowia, Sławomira Neumanna, pokazała, że z powodu grypy sezonowej polska gospodarka traci każdego roku ponad 600 milionów złotych. Prof. Karina Jahnz-Różyk, Prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, podkreśliła, że dzieje się tak z powodu dramatycznie niskiego poziomu zaszczepienia polskiego społeczeństwa przeciwko tej chorobie (4,5% ogółu populacji w sezonie epidemicznym 2011/2012). Polska potrzebuje opracowania i przyjęcia Narodowej Strategii Zwalczania Grypy. Nad dokumentem, który będzie dyskutowany podczas debaty FLU FORUM 11 września br., pracuje Grupa Robocza ds. Grypy. więcej »

Krew pępowinowa może ratować życie

Krew pępowinowa może ratować życie chorych ludzi tak jak komórki szpiku kostnego. Jednak, w Polsce jest ona najczęściej bezpowrotnie tracona – oceniają eksperci. Dlatego, we wrześniu rusza akcja społeczna zbierania krwi pępowinowej do banku publicznego. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe