PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Wrocław. Dramatyczne apele pacjentów, lekarzy oraz Konsultanta Wojewódzkiego o natychmiastowe zniesienie ograniczeń w finansowaniu terapii ratujących życie.

11 kwietnia br. w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu odbyło się spotkanie pacjentów chorych na ostrą białaczkę szpikową, zespoły mielodysplastyczne, szpiczaka mnogiego i inne rzadkie nowotwory układu krwiotwórczego z lekarzami oraz dolnośląskim konsultantem wojewódzkim ds. hematologii prof. dr. hab. Kazimierzem Kuliczkowskim. więcej »

Astmatycy: Generyki generują problemy

1 marca br. refundacją zostały objęte 2 nowe leki generyczne stosowane w leczeniu astmy i POCHP. Automatycznie obniżyły limity refundacyjne dla wszystkich leków znajdujących się dotychczas w grupach limitowych. Wbrew pozorom, pacjenci mają z tego więcej szkody niż korzyści. więcej »

Pod względem dostępu do nowych szczepień Polska w ogonie UE

Szczepienia są najbardziej opłacalną metodą profilaktyki zdrowotnej. W Polsce kalendarz szczepień ochronnych od kilku lat nie ulega jednak żadnym poważnym zmianom. Dlatego pod względem dostępu do nowych szczepień jesteśmy w ogonie UE – oceniają eksperci. więcej »

Ciśnienie na życie. Bezpłatne pomiary ciśnienia krwi w Sopocie

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem chorób związanych z nadciśnieniem i popularyzację działań profilaktycznych wśród polskich seniorów. Uczestnicy akcji dowiedzą się, jak zapobiegać nadciśnieniu tętniczemu i jakie są techniki radzenia sobie ze stresem. W dniu akcji, o godz. 15.30 wykład pt. „Metody redukcji stresu a profilaktyka kardiologiczna” wygłosi mgr Magdalena Karamać, psycholog kliniczny z SWPS Sopot. więcej »

Chemioterapia doustna zwiększa komfort leczenia pacjentów

Chorzy na raka jelita grubego mogą być leczeni chemioterapią doustną, co zwiększa komfort ich życia. Również koszty tej terapii są mniejsze. W Polsce jest ona jednak stosowana za rzadko, mimo że jest w pełni refundowana – oceniają eksperci. więcej »

Wciąż zbyt rzadko mierzymy ciśnienie!

Ponad 65% kobiet i 76% mężczyzn przyznaje, że nie wykonuje regularnie pomiarów ciśnienia tętniczego krwi. Niecałe 10% badanych zdecydowało się regularnie mierzyć ciśnienie ze względów profilaktycznych – wynika z badań wykonanych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”[1]. więcej »

Polacy nie liczą kalorii

Aby schudnąć lub utrzymać prawidłową masę ciała, należy zwracać uwagę na codzienny bilans spożywanej przez nas energii. Tymczasem Polacy nie przywiązują wagi do ilości spożywanych kalorii. Robi to jedynie co piąty z nas (19%)[1]. W jaki sposób można prawidłowo zarządzać ilością przyjmowanych kalorii, nie przybierać na wadze, a jednocześnie skutecznie nawadniać organizm? więcej »

Jedna kolonoskopia może uchronić przed zgonem na raka jelita grubego

Poddanie się raz w życiu kolonoskopii przesiewowej wystarczy, by uchronić się przed zgonem na raka jelita grubego – przypominają eksperci z okazji Miesiąca Świadomości Raka Jelita Grubego, obchodzonego w marcu. więcej »

Nowy raport o nowotworach złośliwych w Polsce

Choć rośnie wskaźnik przeżyć 5-letnich osób chorych na nowotwory, umiera na nie coraz więcej kobiet w średnim wieku – mówili specjaliści podczas konferencji prasowej w Centrum Onkologii, prezentującej raport "Nowotwory złośliwe w Polsce w 2010 roku". więcej »

Polski zawałowiec to palacz z nadciśnieniem i nadwagą

Ma 60-70 lat, nadciśnienie tętnicze, od lat pali papierosy, może też mieć cukrzycę, podwyższony cholesterol i nadwagę, częściej jest mężczyzną – to statystyczny obraz Polaka, który dostaje zawału serca. "Portret” statystycznych zawałowców przygotował śląski lekarz dr Marek Gierlotka. więcej »

Oddziały hematologiczne rozważają przerwanie leczenia najciężej chorych

W wyniku zarządzeń NFZ o ograniczeniu finansowania terapii dla pacjentów chorych na ostrą białaczkę szpikową, zespoły mielodysplastyczne, szpiczaka mnogiego i inne rzadkie nowotwory krwi niektóre oddziały hematologiczne szpitali onkologicznych w Polsce rozważają natychmiastowe przerwanie leczenia. więcej »

Trzecie spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Łuszczycy

19 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Łuszczycy. Mimo wprowadzenia pod koniec ubiegłego roku nowego programu lekowego w leczeniu ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej, chorzy wciąż mają utrudniony dostęp do leczenia. Nierozwiązanych kwestii nadal jest wiele. więcej »

Międzynarodowa Fundacja „Czerwone Noski - Klown w Szpitalu” rozpoczyna działalność w Polsce

Humor, radość i pozytywne nastawienie do życia mają ogromny wpływ na zdrowie. Ta filozofia przyświeca nam we wszystkich naszych działaniach i jest podstawą naszej pracy. Dążymy do tego, żeby działalność Czerwonych Nosków stała się integralną częścią terapii medycznej, zyskała wsparcie szerokiego grona osób i była rozpoznawalna dzięki wysokiej jakości wykonywanej pracy. więcej »

Polskie kobiety szukają zdrowia w sieci

Mieszkają na wsi lub w dużym mieście, najczęściej na Mazowszu, Śląsku i w Małopolsce, mają 25-34 lata – to kobiety najczęściej zaglądają do aptek internetowych oraz na strony poświęcone zdrowiu i medycynie. więcej »

Jaskra – podstępna złodziejka wzroku. 10 – 16 marca Międzynarodowy Tydzień Jaskry

8 milionów ludzi na świecie całkowicie straciło wzrok z powodu późnego wykrycia jaskry. Jak podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jaskra jest jedną z głównych przyczyn ślepoty. Badanie dna oka, ocena pola widzenia oraz pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego to proste badanie, które mogą uratować nasz wzrok. W tym roku od 10 do 16 marca na całym świecie obchodzony będzie Międzynarodowy Tydzień Jaskry. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe