PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Żywność ekologiczna w szkołach i przedszkolach? Wychowajmy pokolenie Euroliścia!

Polska Izba Żywności Ekologicznej przekonuje, że wprowadzanie do codziennego jadłospisu dzieci i młodzieży produktów BIO – nie tylko w domach, ale także w żywieniu zbiorowym w przedszkolach i szkołach, może pozytywnie wpłynąć na bardziej świadome i odpowiedzialne decyzje żywieniowe przyszłych pokoleń. Zdaniem Krystyny Radkowskiej, prezes PIŻE, przekazywana przez pedagogów wiedza powinna dotyczyć nie tylko programu szkolnego, ale m.in. także wsparcia dzieci w nauce dokonywania odpowiedzialnych wyborów konsumenckich bez kontroli rodzica, np. w szkolnym sklepiku czy choćby podczas wakacyjnych wyjazdów kolonijnych. więcej »

Na czym polega i co to jest budownictwo pasywne

Budownictwo pasywne to koncepcja projektowania i budowy budynków, które charakteryzują się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię. więcej »

Arkana Smaku - skarbiec ze zdrową żywnością

Jesteś tym, co jesz - głosi porzekadło. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, wpływu na własny organizm i otaczające nas środowisko, naszych codziennych wyborów, a także trwającego kryzysu klimatycznego, powiedzenie to nabiera nowego znaczenia. To, czy wybierzemy żywność produkowaną bez udziału środków chemicznych, czy zwierzęta, od których pozyskano mleko, mięso czy jaja, żyły lub żyją w odpowiednich warunkach, mając dostęp do trawy, naturalnego światła i świeżego powietrza, sięga daleko poza kwestie zdrowej żywności. Etyka bowiem, zgodnie z przytoczonym na początku przysłowiem, również ma wielkie znaczenie. Dzisiaj wprowadzimy Cię w Arkana Smaku, pokazując jak żyć w przyjaźni z naturą i samym sobą. więcej »

Jak przygotować swój oczyszczacz powietrza na nadchodzący sezon zimowy?

Początek jesieni to ten moment, gdy na nowo uruchamiamy oczyszczacze powietrza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz i jak o niego dbać, by długo cieszyć się jego wydajną pracą. więcej »

Dlaczego warto mieć w domu nawilżacz powietrza

Płytki sen, łamliwe włosy, nawracająca chrypka i kaszel – to nie objawy poważnej choroby, ale zbyt suchego powietrza w mieszkaniu. Aby temu przeciwdziałać, warto kupić dobry nawilżacz powietrza. więcej »

Z czego składa się smog i jak uniknąć wdychania go?

Od jakiegoś czasu temat smogu pojawia się w mediach niemal nieustannie. Intensywność komunikatów wzrasta zwłaszcza w sezonie grzewczym. Mimo to nie wszyscy są przekonani co do tego, że naprawdę stanowi on dla człowieka poważne zagrożenie. Przed wydaniem takiej opinii warto jednak sprawdzić, co wdychamy wraz z tlenem, a następnie dowiedzieć się, w jaki sposób można tego uniknąć. więcej »

Domowy oczyszczacz powietrza - czy warto, czy pomaga?

Od kilku lat w mediach nagłaśniany jest temat zanieczyszczenia powietrza, dużego stężenia smogu i zagrożeń dla zdrowia ludzkiego, które z tego wynikają. Niestety, problem nasila się, a działania, które mają nam pomóc, idą żółwim tempem. Jak zatem sobie radzić? Czy możemy sobie sami pomóc? więcej »

Czy oczyszczacz powietrza do biura musi być drogi?

Z roku na rok wzrasta ilość biur wyposażonych w oczyszczacze powietrza. Z drugiej strony nadal panuje przekonanie, iż jest to wprawdzie dobra inwestycja, ale wymagająca dużych nakładów finansowych. Czy taka opinia jest słuszna i w biurze sprawdzają się wyłącznie drogie urządzenia? więcej »

Skuteczne metody na walkę z zanieczyszczonym powietrzem

Zanieczyszczone powietrze to niewidzialny wróg, który walnie może przyczynić się do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Toksyn zawartych w powietrzu nie sposób pozbyć się zupełnie, ale można je ograniczyć pod warunkiem, że znamy odpowiednie metody. W dzisiejszym tekście zgromadziliśmy najskuteczniejsze metody na walkę z zanieczyszczonym powietrzem. Zapraszamy do lektury! więcej »

Smog dotarł nawet na Pomorze. Czy warto kupić do domu oczyszczacz powietrza?

O smogu mówią już praktycznie wszyscy, zwłaszcza, że w niektórych regionach normy jakości powietrza bywają przekroczone nawet o kilkaset procent. Co gorsza, niewiele wskazuje na to, aby ten problem w najbliższym czasie zaczął się poprawiać. więcej »

Żyj z głową! Masz cały świat w... torbie z zakupami.

Jeszcze kilka dni temu temperaturze za oknem bliżej było do średniej lutowej niż kwietniowej, śnieg sypał, drogowcy byli zaskoczeni, a ciepłownicy zacierali ręce. Winą za taki stan rzeczy obarcza się globalne ocieplenie klimatu. Na nieszczęście to, o czym od dawna mówili ekolodzy a co jest przedmiotem sporu wśród naukowców, możemy zakatarzeni zaobserwować za oknem lub wracając ze sklepu w przemoczonych butach. Dlatego tym ważniejsze jest dbanie zarówno o edukację ekologiczną społeczeństwa jak i zwracanie uwagi na wybory, choćby te dokonywane przy okazji codziennych zakupów. więcej »

Energooszczędny dom. W trosce o środowisko i własny portfel

Oszczędność energii to w dzisiejszych czasach ważna sprawa. Duże znaczenie ma tu ochrona środowiska oraz dbałość o stan domowego budżetu. Im mniejsze zużycie energii – tym niższe rachunki za prąd. Zainteresowanie tymi urządzeniami, które promowane są jako energooszczędne dziwić zatem nie powinno. Mimo wyższej ceny początkowej można dzięki nim sporo zaoszczędzić w najbliższym czasie, a jednocześnie zadbać o poprawę stanu środowiska naturalnego. Jakie rozwiązania pozwalające na oszczędniejsze gospodarowanie energią zyskały w Polsce popularność? więcej »

Polacy mówią TAK ekologii

Naturalny styl życia i moda na ekologię stają się w Polsce faktem. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Banku Ochrony Środowiska blisko trzy czwarte Polaków uważa, że ich zachowanie może mieć wpływ na środowisko. Nie dziwi więc, że z roku na rok coraz więcej osób segreguje śmieci, używa biodegradowalnych toreb, czy wybiera komunikację miejską zamiast samochodu. Wyniki badań zostały przedstawione podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu. więcej »

Najbardziej boimy się zanieczyszczonego powietrza, wód oraz problemu śmieci

Polacy najbardziej boją się trzech ekologicznych problemów: zanieczyszczenia powietrza, wód oraz problemu śmieci - wynika z opublikowanych w poniedziałek przez Ministerstwo Środowiska rezultatów badania opinii publicznej zleconego przez ten resort. więcej »

Dbajmy o środowisko

Według raportu WHO w skali globalnej za 24% chorób i 23% przedwczesnych śmierci odpowiadają zmiany wywołane szkodliwym wpływem działalności człowieka na środowisko. Wśród dzieci w wieku 0-14 lat czynniki środowiskowe są wiązane z co trzecim zgonem. Świadomość wpływu zmian środowiska na zdrowie człowieka powinna być zachętą do działania nawet dla tych, którzy nie wierzą w zmiany klimatyczne wywołane emisją gazów cieplarnianych. O środowisko należy zacząć dbać teraz, kiedy wciąż mamy szansę poradzić sobie z problemami. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe