PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Ślimaki na metamfetaminie

Podana ślimakom - błotniarkom stawowym- metamfetamina ułatwia im zapamiętywanie, co może wyjaśnić, dlaczego w przypadku ludzi substancja ta utrwala wspomnienia i uzależnia - informuje "Journal of Experimental Biology". więcej »

Śledzenie kleszczy za pomocą satelitów

Dane z satelitów mogą posłużyć do wytypowania rejonów intensywnego występowania kleszczy. Technikę wyszukiwania obszarów intensywnego występowania kleszczy opracowali doktoranci z Uniwersytetu Alabamy w Birmingham. więcej »

Antydepresanty zwiększają ryzyko poronienia

Stosowanie antydepresantów przez kobiety w ciąży zwiększa ryzyko poronienia aż o 68 procent - ostrzegają naukowcy z Kanady na łamach pisma "Canadian Medical Association Journal". więcej »

Wiedza o zarobkach przyjaciół nas przygnębia

Porównywanie własnych zarobków z dochodami przyjaciół i rodziny prowadzi do uczucia przygnębienia - wskazują badania przeprowadzone wśród Europejczyków przez naukowców z paryskiej uczelni ekonomicznej Ecole d'Economie de Paris. Badanie opisuje portal BBC News. więcej »

Wirus grypy chowa się przed latem

Wirus grypy nie umiera po zakończeniu sezonu infekcyjnego w strefach klimatu umiarkowanego. W poszukiwaniu lepszych warunków przemieszcza się do Ameryki Południowej - informują amerykańscy naukowcy na łamach magazynu "PLoS Pathogens". więcej »

Muzyka pomaga chorym na alzheimera w zapamiętywaniu

Pacjenci z chorobą Alzheimera, która prowadzi do poważnych zaburzeń pamięci i osłabienia innych zdolności umysłowych, lepiej zapamiętują nowe informacje, gdy przedstawia się je w kontekście muzyki - wynika z amerykańskich badań, opublikowanych na łamach pisma "Neuropsychologia". więcej »

Zjedzenie surowego raka grozi infekcją pasożytniczą

Spożycie surowego raka może mieć poważne konsekwencje - ostrzegają na stronie internetowej naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. W płucach poszukiwaczy nowych smaków wykryto bowiem groźne pasożyty. więcej »

Sposób na zakrzepy

Komórki nabłonka naczyń krwionośnych aktywnie usuwają skrzepy krwi z naczyń krwionośnych mózgu - przekonują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". więcej »

Dzieci rodziców oglądających dużo telewizji są mało aktywne fizycznie

Brak aktywności fizycznej rodziców nie wpływa na aktywność fizyczną dziecka. Jeśli jednak rodzice spędzają dużo czasu przed telewizorem, ich dzieci będą prawdopodobnie robiły to samo - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu, których badania zostały opublikowane na łamach "BMC Public Health". więcej »

Testosteron zwiększa nieufność u kobiet

Zwiększenie poziomu testosteronu u kobiet sprawia, że stają się one mniej ufne i mniej otwarte - donoszą naukowcy, których badania zostały opublikowane w piśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences". Za sprawą męskiego hormonu płeć piękna wykazuje również większą czujność i sceptycyzm. więcej »

Sztuczna ręka, która czuje dotyk

Inteligentną protezę, która naśladuje ruchy prawdziwej dłoni ludzkiej i pozwala pacjentowi odbierać wrażenia dotykowe, opracowali naukowcy z międzynarodowego konsorcjum finansowanego w ramach 7. Programu Ramowego UE. więcej »

Komputer nauczył się rozpoznawać sarkazm

Powstał program komputerowy, który wychwytuje w wypowiedziach sarkazm. W swoich ocenach jest dość zbieżny z ocenami ludzi - informuje serwis "New scientist". więcej »

Uszkodzenia mózgu zaburzają sen

Organizmy ludzi, którzy doznali poważnych uszkodzeń mózgu, produkują mniej melatoniny, co prowadzi do zaburzeń snu - informują naukowcy z Australii na łamach pisma "Neurology". więcej »

Nieregularne miesiączki mogą zwiastować choroby serca

Ryzyko rozwoju chorób układu krążenia może być wyższe u kobiet, które mają nieregularny cykl miesiączkowy - informują holenderscy naukowcy na łamach pisma "Fertility and Sterility". więcej »

Terapia przez sztukę pomaga młodym astmatykom

Wyrażanie swoich uczuć poprzez malowanie, rysowanie czy rzeźbienie pomaga dzieciom chorym na astmę lepiej radzić sobie z lękiem i stresem towarzyszącym chorobie - informuje "Journal of Allergy & Clinical Immunology". więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe