Pozytywne myślenie warunkuje kreatywność
Poprawianie sobie humoru śmiesznymi filmikami w internecie bądź kawałami wcale nie musi być marnotrawstwem czasu. Ludzie myślący pozytywnie są bardziej kreatywni - przekonują studenci z University of Western Ontario, których badanie opublikowano w magazynie "Psychological Science". więcej »
Astma może utrudniać naukę czytania
Pierwszoklasiści cierpiący na astmę mogą gorzej radzić sobie z czytaniem niż ich rówieśnicy - twierdzą naukowcy, których badania opublikowane zostały w piśmie "Chest". więcej »
Nanoendoskop komórkowy
Pojedynczą nanorurkę węglową połączoną ze specjalnie zmodyfikowaną szklaną mikropipetą użyto, jako nanoendoskop do badania wnętrza żywych komórek. Tego typu układ może być przydatny do bardzo dokładnej analizy zachowania komórek oraz oceny wpływu związków chemicznych, np. potencjalnych nowych leków na fizjologię żywych i normalnie funkcjonujących komórek - informuje "Nature Nanotechnology". więcej »
Chirurgiczne nanodiamenty
Niewidoczne "gołym" okiem diamentowe drobinki można wykorzystać do modyfikacji biodegradowalnego polimeru, by zwiększyć jego wytrzymałość mechaniczną. Powstały nanokompozyt może być użyty przy produkcji rozpuszczalnych chirurgicznych śrub, które po określonym czasie po prostu znikną z organizmu - donosi "Biomaterials". więcej »
Akupunktura pomocna w leczeniu „leniwego oka”
Tradycyjna medycyna chińska, polegająca na nakłuwaniu igłami odpowiednich miejsc w ciele okazuje się pomocna również w leczeniu amblyopii, czyli tzw. choroby "leniwego oka" - informuje agencja Reuters. więcej »
Brudne światła wielkiego miasta
Jaskrawe wielkomiejskie oświetlenie potęguje zanieczyszczenie powietrza - informuje serwis "BBC News/Science&Environment". więcej »
Wyobraźnią można się najeść
Objadając się w wyobraźni możemy zapobiec obżarstwu w rzeczywistości - informuje "New Scientist". więcej »
Leczenie depresji działa odchudzająco
Otyłość zwiększa ryzyko depresji wśród kobiet, ostrzegają naukowcy. Z drugiej jednak strony udowadniają, że poprawa nastroju może spowodować utratę wagi- informuje Health Behavior News Sernice. więcej »
Boks szkodliwy dla mózgu
Ponad 20 proc. bokserów może się spodziewać poważnych neuropsychiatrycznych następstw po swoich wyczynach na ringu - informuje EurekAlert. więcej »
Pierwsze wrażenie to podstawa
To czy student będzie chętnie uczęszczał na zajęcia i uczył się danego przedmiotu w dużym stopniu zależy od wykładowcy. Pierwsze wrażenie, jakie profesor wywołuje u studentów, okazuje się być kluczem do sukcesu - informuje Loyola Medicine. więcej »
Kocimiętka na uciążliwe muchy
Kocimiętka - roślina, która działa na koty jak narkotyk, z 99-procentową skutecznością odstrasza muchy, które żywią się krwią dużych ssaków, np. koni i krów. O możliwości wykorzystania tej rośliny w walce z uciążliwymi owadami - informuje "Journal of Agricultural and Food Chemistry". więcej »
Przeciwzapalne rozgwiazdy
Śluz, który pokrywa kolczastą rozgwiazdę Marthasterias glacialis może być inspiracją dla nowych leków na astmę, katar sienny i zapalenie stawów - informuje serwis "BBC News Science&Environment". więcej »
Dobre oceny w szkole zapewniają zdrowie w życiu dorosłym
Dobre wyniki w nauce w liceum mają wpływ na zdrowie człowieka w całym jego dorosłym życiu - donoszą naukowcy z University of Wisconsin-Madison. więcej »
Muzyka łagodzi oddech
Niewydolność oddechową można leczyć muzyką, oprócz stosowania wentylacji mechanicznej. Jest to doskonały sposób na uspokojenie oddechu pacjenta, którego stan zdrowotny wymaga wentylacji - informuje BBC, powołując się na ekspertów. więcej »
Więcej roślin i dwutlenku węgla oznacza globalne oziębienie
Nowa symulacja komputerowa wykonana przez NASA wykazała, że wzrost ilości roślin i drzew w momencie podwojenia się poziomu dwutlenku węgla może spowodować istotne oziębienie klimatu Ziemi - efekt, który spowoduje znaczne zmniejszenie lub nawet zniesienie ocieplenia klimatu - informuje portal naukowy EurekAlert. więcej »