PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Ulegając modzie na buty, ryzykujemy zdrowiem stóp

Ulegając modzie, bardzo często ryzykujemy zdrowiem stóp. Na wiele problemów pracujemy całymi latami, kupując buty za małe albo z uporem wybierając najgorsze ich fasony. O wynikach sondażu, przeprowadzonego na zlecenie brytyjskich ortopedów i podiatrów, informuje serwis BBC. więcej »

Otyłość, picie i palenie zwiększają ryzyko nawrotu raka piersi

Dobrze znanym jest fakt, że kobiety które przeżyły raka piersi mają wysokie ryzyko zachorowania na ten nowotwór po raz drugi. Teraz naukowcy z USA wykazali, że styl życia dodatkowo wpływa na wielkość ryzyka nawrotu choroby. Wyniki badań opublikowano na łamach pisma "Journal of Clinical Oncology". więcej »

Wysokie obcasy - lepszy seks

Chodzenie na wysokich obcasach może wzmacniać mięśnie miednicy i korzystnie wpływać na życie seksualne - uważa włoska urolog, miłośniczka wysokich obcasów. Informację na ten temat zamieszcza pismo "European Urology". więcej »

Bezsenność zwiększa ryzyko chorób serca

Przewlekła bezsenność może doprowadzić do wystąpienia problemów z sercem - ostrzegają francuscy naukowcy, których badania opublikowane zostały w piśmie "Sleep". więcej »

Uciechy naszych pradziadków

Życie seksualne w zasadzie powinno interesować jedynie osoby bezpośrednio zaangażowane. Rzeczywistość jest jednak inna - „rozwiązłość" oburza wielu ludzi, zwłaszcza starszych; którzy często podkreślają, że świat się stacza, a rozpusta coraz bardziej triumfuje. Czy rzeczywiście pod tym względem jest dziś u nas gorzej niż przed laty? Naukowcy postanowili to sprawdzić. więcej »

Pora jedzenia ma znaczenie

To ile przytyjemy po zjedzeniu posiłku, zależy od pory dnia o jakiej go spożywamy - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Obesity". Wyniki ich badań sugerują też, że nieregularne jedzenie sprzyja tyciu. więcej »

Inteligentne dziecko przyprawia matkę o mdłości

Poranne mdłości w czasie ciąży mogą świadczyć, że dziecko będzie miało wysoki poziom inteligencji - informuje "New Scientist". więcej »

Leniwi śpią dłużej

Regularna aktywność fizyczna wcale nie sprawia, że śpimy dłużej. Wręcz przeciwnie - po aktywnym dniu śpimy krócej - poinformowali naukowcy podczas 23. Dorocznego Spotkania SLEEP 2009. więcej »

Wczesne stosowanie kwasu foliowego zapobiega przedwczesnym porodom

Kwas foliowy jest witaminą z grupy B, występuje w żywności w postaci folianów. Zawierają go głównie warzywa ciemnozielone i pomarańczowe (fasolka, kapusta, szparagi, sałata, brukselka, kalafior), a z owoców pomarańcze i banany. Badania naukowe dowiodły, że suplementacja diety kwasem foliowym zapobiega występowaniu zaliczanych do najcięższych wad wrodzonych cewy nerwowej u potomstwa - między innymi bezmózgowia i rozszczepu kręgosłupa. więcej »

Im lepsze relacje z rodzicami, tym później nastolatek sięga po alkohol

Nastolatkowie mający dobre i silne relacje z rodzicami zaczynają pić alkohol później, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uzależnienia i pojawienia się problemów w nauce - dowodzą badania opublikowane w "Journal of Studies on Alcohol and Drugs". więcej »

Marchewka gotowana w całości jest zdrowsza

Swoje właściwości marchewka zawdzięcza zawartemu w niej składnikowi o nazwie falkarinol, który - jak dowiodły wcześniejsze badania - redukuje ryzyko rozwoju raka nawet o 33 proc. Gdy naukowcy zbadali zawartość falkarinolu w marchewce, która była pokrojona przed gotowaniem okazało się, że zawiera ona o 25 proc. mniej tego korzystnego składnika niż marchewka gotowana w całości. więcej »

Palenie marihuany grozi rakiem

Palenie marihuany uszkadza DNA i zwiększa ryzyko zachorowania na raka - wynika z brytyjsko-szwedzkich badań, o których informuje pismo "Chemical Research in Toxicology". Jak przypomina prowadzący badania Rajinder Singh z Uniwersytetu w Leicester, wiadomo, że dym papierosowy zawiera 4 tys. związków chemicznych, z których 60 jest uważanych za rakotwórcze. Dotychczasowe badania wykazały, że substancje te moga uszkadzać DNA i przez to zwiększać ryzyko zachorowania na raka płuc i wiele innych nowotworów złośliwych. więcej »

Zielona Viagra z ogródka

Roślina używana w medycynie ludowej jako afrodyzjak może działać skuteczniej od sławnej "niebieskiej pigułki", zapewniają naukowcy. Znalezieniem naturalnego źródła leku na zaburzenia erekcji zajęli się włoscy uczeni z uniwersytetu w Mediolanie. Mario Dell'Agli i jego koledzy przetestowali w tym celu laboratoryjnie, cztery rośliny tradycyjnie uważane za afrodyzjaki. więcej »

Wiadomo, jak mózg zawiaduje prywatną przestrzenią wokół ciała

Zwykle, kiedy nasz rozmówca zanadto się do nas przybliża, odczuwamy dyskomfort. Przekracza bowiem niewidzialną barierę naszej prywatnej przestrzeni. Okazuje się, że za to odczucie są odpowiedzialne struktury naszego mózgu zwane jądrami migdałowatymi - informują naukowcy na łamach "Nature Neuroscience". więcej »

Nadmiar testosteronu może niszczyć życie rodzinne

Pomiar testosteronu w ślinie mężczyzny może wiele zdradzić na temat tego, jakim jest mężem i ojcem - potwierdzają najnowsze badania opublikowane na łamach pisma "Hormones and Behavior". więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe