Czy ewolucja przygotowała rolę dla homoseksualistów?
Badania mieszkańców wyspy Samoa - wśród których homoseksualiści stanowią odrębną, społecznie akceptowaną grupę - pozwalają spekulować nt. ewolucyjnego sensu istnienia homoseksualizmu przy założeniu, że priorytetem w naturze jest spłodzenie potomstwa i przekazywanie własnych genów. O badaniach informuje Serwis ScienceDaily. więcej »
Pozycja społeczna odbija się w mózgu
W mózgach osób, które osiągnęły wysoką pozycję społeczną jest większa ilość receptorów dopaminy, niż u osób, którym nie udało się wspiąć po drabinie społecznej. więcej »
Co sądzimy o cenzurze internetu
Tylko co piąty Polak obawia się cenzury internetu, wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej". więcej »
UE. Spożycie alkoholu 2,5-krotnie większe niż świecie
Przeciętny obywatel UE spożywa rocznie 11 litrów czystego alkoholu, czyli 2,5-krotnie więcej niż reszta mieszkańców świata - wynika z danych przedstawionych w Parlamencie Europejskim. więcej »
Niezdrowa jak Polka
Z opublikowanych właśnie danych o zdrowiu kobiet w Unii Europejskiej wynika, że Polki dużo palą i coraz szybciej tyją - czytamy w "Metrze". więcej »
Pacjent w stanie wegatywnym „porozumiał się” z lekarzami
Pacjent od pięciu lat w stanie wegetatywnym, porozumiał się z lekarzami komunikując im swoje myśli - wynika z badań lekarzy brytyjskich i belgijskich opublikowanych w "New England Journal of Medicine". więcej »
Kobiety mają subtelniejsze poczucie humoru, niż mężczyźni
Sens dowcipu wolniej dociera do mózgu kobiet, za to mają one subtelniejsze poczucie humoru, niż mężczyźni. Do wniosku takiego doszli naukowcy amerykańscy po przeprowadzeniu badania, którego wyniki opublikował brytyjski dziennik "Times". więcej »
Niektórym bardzo otyłym ludziom brakuje 30 genów
Odkryto kolejny genetyczny puzzel w zagadce otyłości. Ubytek fragmentu chromosomu 16 powoduje ciężką postać otyłości - informują naukowcy z Wielkiej Brytanii na łamach pisma "Nature". więcej »
Botoks blokuje emocje
Zastrzyk z botuliny blokuje nie tylko mięśnie, które marszczą nam brew, gdy się gniewamy. Może nawet zablokować rozumienie samego uczucia gniewu. więcej »
Mikrochip zbada męskość
Naukowcy zbudowali mikroprzepływowe urządzenia o charakterze laboratorium na chipie, dzięki któremu mężczyźni mogą prowadzić testy płodności w zaciszu własnego domu - informuje "Chemistry World". więcej »
Potrzeba snu maleje z wiekiem
Po sześćdziesiątym roku życia zdrowe osoby odczuwają mniejszą potrzebę snu niż osoby młodsze i rzadziej czują się senne w ciągu dnia - informują naukowcy na łamach pisma "SLEEP". więcej »
Nadmiar wsparcia może szkodzić małżeństwu
Nadmiar źle okazywanego wsparcia ze strony współmałżonka może zaszkodzić związkowi bardziej niż jego brak - przestrzegają psycholodzy. więcej »
Polskie implanty pozwolą odbudować twarz
Sztuczne narządy - implanty kości, stawów skroniowych i elementów twarzoczaszki zniszczonych przez nowotwory, w wyniku wypadków lub działań wojennych - zamierza produkować Adam Okoń, właściciel innowacyjnej firmy Ximplant z Warszawy. Technologia, rozwijana w ramach działalności badawczo-rozwojowej kliniki Blue Dental, powstała z połączenia pracy nad doktoratem w Akademii Medycznej w Warszawie oraz praktyki stomatologicznej. więcej »
Więcej czasu na antykoncepcję awaryjną
Nowa pigułka antykoncepcyjna chroni przed ciążą nawet 120 godzin po stosunku. więcej »
Mózg z mysiego ogona
Komórki tkanki łącznej (fibroblasty), pobrane z mysiego ogona, udało się przekształcić w działające komórki nerwowe mózgu - informuje "New Scientist". więcej »