PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Na czym polega zabieg leczenia żylaków nóg?

Żylaki to bardzo częste schorzenie, z którym zgłaszają się do lekarza pierwszego kontaktu przeważnie osoby po 45 roku życia. Widoczne żyły są nie tylko problemem estetycznym – nieleczone mogą zagrażać życiu pacjenta. Skłonności do żylaków są genetyczne, w ich leczeniu bardzo ważna jest profilaktyka. Jeśli jednak już się pojawią, należy je usunąć. więcej »

Różnice w leczeniu infekcji bakteryjnej i wirusowej

Pacjenci udając się do lekarza rodzinnego, bardzo często oczekują przepisania antybiotyku, nawet w sytuacjach, które tego nie wymagają. Większość zakażeń organizm jest w stanie sam zwalczyć, a leki wspierają układ odpornościowy w walce z patogenem. Błędem w sztuce jest przepisywanie antybiotyku na rozpoznane zakażenie wirusowe, dlatego w tym przypadku stosujemy leczenie objawowe, które pomaga pacjentowi przetrwać chorobę w nieco lepszym samopoczuciu. więcej »

Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

Nowoczesne domy parterowe są komfortowe i przytulne, a ponadto miłe dla oka – harmonijnie łączą się z ogrodem i wtapiają w naturę. Są ponadto funkcjonalne i zapewniają wysoki standard życia. Nowoczesne projekty parterowych domów z tarasem stają się coraz bardziej popularne, gdyż dostępne są dla wszystkich. więcej »

Operacje kręgosłupa szansą na normalne funkcjonowanie

Kręgosłup jest podporą całego ciała. To nasze własne rusztowanie. Dzięki niemu chodzimy i utrzymujemy równowagę. Niestety, nie dbamy o niego jak należy. Zbyt mało ruchu, nieodpowiednia dieta, otyłość, siedzący tryb życia – to wszystko działa na niekorzyść naszego kręgosłupa powodując m.in. skrzywienia, choroby zwyrodnieniowe, dyskopatie. Ból kręgosłupa to zmora naszych czasów. Badania pokazują, że na bóle pleców każdego dnia uskarża się co czwarta osoba... więcej »

Alkoholizm i narkomania - jak powrócić do życia pozbawionego nałogów

Uzależnienie od alkoholu zazwyczaj postrzegane jest jako zaniedbanie, słabość lub brak silnej woli. "Gdyby chciał, przestałby pić" - niestety, jest to najczęściej wypowiadane zdanie na temat osób uzależnionych. W znacznej części przypadków jest oderwane od rzeczywistości. więcej »

Badanie krwi - dlaczego warto wykonywać je regularnie?

Badanie krwi to prosty i łatwo dostępny test, który dostarcza informacji na temat ogólnego stanu organizmu. Wykorzystuje się je także w profilaktyce wielu chorób, ponieważ umożliwia wykrycie nieprawidłowości, zanim pojawią się pierwsze objawy. Każda osoba powinna przynajmniej raz w roku wykonać podstawowe badania krwi: morfologię, wskaźnik procesów zapalnych OB oraz poziom cholesterolu i glukozy. więcej »

Analizujemy lek: Mucosolvan bez recepty

Kiedy na dworze panuje mróz i wilgoć, nie da się uniknąć epidemii infekcji i towarzyszącego im kaszlu. Dobrze sięgnąć wówczas po sprawdzony środek, jakim jest Mucosolvan bez recepty, który pomoże usunąć wydzielinę z dróg oddechowych, a tym samym przyspieszy proces zdrowienia. Co trzeba wiedzieć na jego temat, zanim kupimy go w aptece? więcej »

Zalecenia po laserowej korekcji wzroku. Odpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę

Laserowa korekcja wzroku może naprawić wadę, pozwalając Ci cieszyć się doskonałym wzrokiem bez konieczności noszenia okularów, bądź soczewek kontaktowych. Sam zabieg jest jednak męczący dla oczu, dlatego trzeba szczególnie uważać, aby ich dodatkowo nie podrażniać. W naszym artykule przeczytasz, na co musisz uważać w szczególności. więcej »

Suplementy witamin w formie estru. Zobacz, co musisz o nich wiedzieć!

W większości aptek i drogerii znajdziesz półkę z preparatami witaminowymi i mineralnymi. Dużą jej część zajmują suplementy zawierające różną postać witaminy C. Wybór może być trudny, dopóki nie przeczytasz o witaminach w formie estru, które mocno wyróżniają się spośród innych. więcej »

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza moczowego

Ból, pieczenie i szczypanie przy oddawaniu moczu to najbardziej charakterystyczne objawy zapalenia pęcherza moczowego. Są one bardzo uciążliwe, często uniemożliwią nawet pójście do pracy i wypełnianie swoich codziennych obowiązków. Zapalenie pęcherza moczowego to choroba, na którą każdy z nas cierpiał chociaż jeden raz w życiu – dlatego dobrze wiemy, jak bardzo dolegliwości w jego przebiegu mogą dawać się nam w kość. więcej »

Czym zajmuje się gastrolog i z jakimi problemami należy się do niego udać?

Gastrologia, która fachowo nazywa się gastroenterologią, to bardzo obszerna dziedzina medycyny. Specjalista z obszaru gastrologii zajmuje się szeroko rozumianymi dolegliwościami i nieprawidłowościami w funkcjonowaniu układu trawiennego a także gruczołów trawiennych, jak wątroba czy trzustka. Gastrolog pomoże uporać się z powszechnymi dolegliwościami takimi jak wrzody, nadkwasota... więcej »

Higiena jamy ustnej podczas noszenia aparatu ortodontycznego

Nieświeży oddech, choroby dziąseł, ubytki – to najczęstsze problemy, z którymi muszą mierzyć się osoby noszące aparat ortodontyczny. Czy można ich uniknąć? Tak - stosując odpowiednią higienę jamy ustnej. Systematyczne mycie zębów to nie wszystko. Czego unikać przy aparacie ortodontycznym? Jak właściwie o niego dbać? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu. więcej »

Dlaczego soczewki są wygodniejsze od okularów, a zwłaszcza zimą?

Na to pytanie znaleźliśmy odpowiedź i to nie jedną. Będziemy polecać Wam noszenie szkieł kontaktowych z kilku istotnych względów, o czym zaraz dowiecie się poniżej. Zastanówcie się nad zamianą swoich starych okularów na nowe i praktyczniejsze rozwiązanie, a szczególnie zimą. Dlaczego? Przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł, a poznacie wszystkie możliwe zalety i korzyści z noszenia soczewek zamiast szkieł okularowych. więcej »

Kleszczowe zapalenie mózgu – zapobieganie i szczepienie

W ostatnich kilku latach kleszczowe zapalenie mózgu stało się rosnącym problemem zdrowotnym w prawie wszystkich krajach europejskich i azjatyckich.. Większość zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu przypada na okres intensywnej aktywności kleszczy, czyli w centralnej Europie od kwietnia do listopada. Na odkleszczowe zapalenie mózgu częściej zapadają dorośli niż dzieci. W Polsce w 2017 r. odnotowano 279 przypadków choroby. więcej »

Rękawice diagnostyczne nitrylowe: nowoczesność, bezpieczeństwo, komfort

Podstawowym orężem stosowanym w profilaktyce zakażeń szpitalnych są rękawice ochronne. W medycynie stosuje się je powszechnie. Rękawice ochronne na dłoniach personelu medycznego mają zabezpieczać przez przedostaniem się drobnoustrojów obie strony. Można je dostrzec nie tylko na dłoniach chirurgów, ale również u pielęgniarek w ambulatorium, na dłoniach dentysty oraz ratowników medycznych. Zadaniem rękawic ochronnych jest odizolowanie dłoni, albowiem to dłonie uznane są za główne źródło transmisji patogenów... więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe