PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Kaszel suchy czy mokry? Jak leczyć jeśli nie wiemy jaki mamy kaszel?

Gdy szukamy informacji o metodach radzenia sobie z kaszlem, bardzo często natrafiamy na informację, że forma leczenia powinna być uzależniona bezpośrednio od tego, z jakim jego typem kaszlu mamy do czynienia. Inaczej bowiem objawia się kaszel suchy, a inaczej – kaszel mokry. Czasem jednak nie potrafimy ich rozróżnić. Co wtedy? więcej »

8 porad jak dbać o soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe stykają się bezpośrednio z Twoim okiem, dlatego tak ważne jest, żebyś odpowiednio o nie dbał. Przestrzeganie kilku prostych zasad uchroni Twoje oczy przed podrażnieniami, zapaleniami i zakażeniami bakteryjnymi. Zakładanie soczewek kontaktowych tylko pozornie wymaga od nas dużo wprawy. Po krótkim treningu u okulisty czas ich zakładania i zdejmowania zmniejsza się do kilkudziesięciu sekund, a nasz wzrok szybko przyzwyczai się do soczewek noszonych zamiast okularów. więcej »

Niebezpieczeństwo czai się w żyłach

Zawał serca albo udar mózgu - to z nimi kojarzy się na ogół nagła śmierć. Tymczasem równie realne niebezpieczeństwo może czaić się w żyłach. Zakrzepica jest chorobą podstępną, często nazywaną cichym zabójcą. Jest w stanie rozwijać się, nie dając żadnych objawów, i spowodować śmierć w ciągu kilku sekund. Może zaatakować każdego, jednak w większości jej ofiarami padają kobiety oraz osoby po pięćdziesiątce. więcej »

Jak poradzić sobie ze starzeniem się rodzica?

We wczesnych latach emerytury rodzice bez większego trudu znajdują swoje miejsce w rodzinie. Zazwyczaj opiekują się wnukami, opowiadają im o dawnych czasach i pieką dla nich ciasta. Gorzej, gdy przychodzi czas, kiedy pamięć i zdrowie zaczynają szwankować. A wraz z wiekiem w sposób nieunikniony pojawia się niedołężność. Jak sobie z tym radzić? więcej »

Uciążliwa alergia na roztocze

Alergia na powszechnie występujące roztocze kurzu domowego, potocznie nazywana uczuleniem na kurz, uznawana jest za chorobę cywilizacyjną, która - według ogólnodostępnych źródeł - dotyka nawet 6 mln Polaków. Choroba często spotykana jest również u dzieci. Osoby uczulone cierpią przez cały rok, jednak nasilenie objawów związane jest okresem grzewczym w mieszkaniach, kiedy to znacznie rzadziej otwieramy okna, aby przewietrzyć mieszkanie a szczelnie zamknięte stwarzają dogodne warunki do rozwoju tych niebezpiecznych pasożytów. więcej »

Kto boi się dentysty w Londynie?

Raczej niewiele specjalizacji lekarskich może dorównać stomatologowi poziomem lęku, który ogarnia potencjalnych pacjentów, gdy mają pojawić się w gabinecie. Dentystów boją się dzieci, ale także i dorosłe osoby. Przed wizytą zazwyczaj boimy się bólu, z którym kojarzy się leczenie zębów. Już sama myśl o nieprzyjemnych dźwiękach borowania sprawia, że wiele osób odkłada wizytę lub nawet rezygnuje z podjęcia leczenia... więcej »

Zakażenia bakteryjne w pracy - jak im zapobiegać?

Każdego dnia stykamy się z milionami mikroorganizmów. Są wśród nich bakterie odpowiedzialne za wiele chorób groźnych dla naszego zdrowia a nawet dla życia. Do zakażenia bakteryjnego może dojść również w zakładzie pracy. Jak można mu efektywnie i skutecznie zapobiegać? więcej »

Problemy z zatokami - dlaczego są tak powszechne?

Zatkany nos, katar i lekki ból głowy mogą zwiastować zwykłą infekcję górnych dróg oddechowych. Jednak zdarza się, że mylnie interpretując objawy, lekceważymy poważniejsze schorzenie – zapalenie zatok. Na jakie symptomy warto zwrócić uwagę? I dlaczego problemy z zatokami dotykają tak wielu osób? więcej »

Nie obawiaj się leczenia kanałowego!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ząb z chorą miazgą zębową kwalifikował się do natychmiastowej ekstrakcji. Dzisiaj jednak, kiedy to medycyna stomatologiczna poczyniła bardzo duże postępy, wyrwanie chorego zęba to absolutna ostateczność. Jedną z metod leczniczych zapobiegającą usunięcie zęba jest leczenie kanałowe. W wielu z nas już samo określenie budzi spore lęki. Czy faktycznie jest się czego bać? Jaka jest skuteczność leczenia kanałowego i na czym ono polega? więcej »

Świetlik do oczu - sprzymierzeniec w walce z zapaleniem spojówek

Silne zaczerwienienie oczu, wrażenie obecności piasku pod powiekami oraz ropna wydzielina sklejająca powieki – to symptomy, które najczęściej świadczą o zapaleniu spojówek. Chociaż jest to dolegliwość niegroźna a jedynie nieprzyjemna, nie można jej bagatelizować. więcej »

Masz nadwrażliwe oczy? Soczewki jednodniowe są jedynym rozwiązaniem

Osoby noszące okulary dość często borykają się z nadwrażliwością oczu. Pieczenie, swędzenie, wrażenie obecności ciała obcego powoduje spory dyskomfort. Nadwrażliwość ta może być przeszkodą w noszeniu wielorazowych soczewek kontaktowych. Jeśli ostatnie próby zmiany okularów na szkła kontaktowe zakończyły się fiaskiem, warto skorzystać z innego rozwiązania, którym są soczewki jednodniowe. więcej »

Gdy choroba uniemożliwia zarobkowanie

Gdy jest się młodym, zdrowym, w pełni sił, podjęcie pracy zawodowej i zarobkowanie w celu utrzymania siebie oraz rodziny jest tylko kwestią znalezienia zatrudnienia na satysfakcjonujących nas warunkach. Ciężko jest jednak przewidzieć czy i kiedy pojawią się przeszkody w wykonywaniu podjętej pracy. Zarówno choroba jak i inne określone sytuacje życiowe mogą nieoczekiwanie sprawić, iż zdolność do wykonywania dotychczasowego zajęcia możemy mieć ograniczoną lub ją zupełnie stracić. Na takie sytuacje warto zapewnić sobie świadczenia z ubezpieczenia na życie. Stara prawda głosi, iż przezorny zawsze ubezpieczony. więcej »

Cukrzyca typu I – co warto wiedzieć o tym schorzeniu?

Prawidłowa zawartość cukru we krwi to około 110 mg%, jednak u większości ludzi odnotowuje się wyniki z przedziału od 110 do 125 mg%, co z kolei w pewnych warunkach wskazuje na problemy z metabolizmem cukru, lecz nie zawsze. Stan, w którym zawartość procentowa cukru jest stale powyżej 125 mg%, nazywamy cukrzycą. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób metabolicznych występująca w kilku odmianach. Jedną z nich jest cukrzyca typu I, stanowiąca około 10 proc. wszystkim przypadków zachorowań. więcej »

Kształty naszego zdrowia

Aby zapewnić organizmowi siły i energię poszukujemy produktów, które dostarczą mu niezbędne składniki. Do tego nie trzeba jednak wiele wysiłku. Natura sama podpowiada, co jeść, aby utrzymać ciało w dobrej formie. Niewielu z nas zwraca uwagę na kształt owoców i warzyw. Bardzo często przypominają one jednak części ludzkiego ciała. Jest to naturalna podpowiedź, które produkty zawierają składniki konieczne do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych partii organizmu. więcej »

Znaczen kropli na zatkany nos w leczeniu kataru siennego

Zatkany nos, wodnista wydzielina (katar sienny), swędzenie nosa i oczu oraz napadowe kichanie, często po kilkanaście razy, to typowe objawy alergicznego nieżytu nosa. Objawy kataru siennego występują w okresie ekspozycji na uczulające nas alergeny. W Polsce najczęstszymi alergenami sezonowymi wywołującymi katar sienny są alergeny pyłku traw (w maju, czerwcu i lipcu), pyłku brzozy (w kwietniu) oraz pyłku bylicy (w drugiej połowie lipca i sierpniu). więcej »

REKLAMA
Przekaż