Stawy kolanowe: jak skutecznie chronić je przed bólem?
Przeciążane każdego dnia i zaniedbywane mogą z czasem stać się przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. O tym, jak ważne są sprawne stawy kolanowe, wielu z nas przekonuje się dopiero w chwili, gdy silny ból zaczyna nam utrudniać życie. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? więcej »
Choroby żołądka - wrzód postępu
Rozwój cywilizacji, poza całym ciągiem korzyści, niesie ze sobą także sporo zagrożeń i problemów. Jednym z efektów ubocznych rozwoju człowieka i jego pozycji w świecie są globalnie szerzące się choroby, których występowanie i zaawansowanie jest ściśle związane z poziomem rozwoju danego społeczeństwa. Trudno jednak konkretnie zaklasyfikować daną dolegliwość do rejestru chorób cywilizacyjnych. W tym zestawieniu na pewno znaleźć można choroby układu pokarmowego człowieka, tj.: choroby żołądka, wrzody żołądka. więcej »
Suplement diety. Naturalna witamina K2 w postaci MK-7
Witamina K2 jest początkowo transportowana do wątroby, a następnie do kości i ścian naczyń tętniczych, gdzie może gromadzić się ze względu na jej lepszą biodostępność i dłuższy okres półtrwania, dzięki czemu odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości, a także hamowaniu złogów wapnia w tętnicach... więcej »
Liposukcja Body Jet - na czym polega zabieg?
Nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na brzuchu, udach czy pośladkach jest dla wielu osób powodem kompleksów. Jedna z najpopularniejszych metod redukcji tłuszczu z organizmu to liposukcja, czyli jego odsysanie. Stosunkową nowością z zakresu chirurgii plastycznej jest liposukcja Body Jet, polegająca na usunięciu tkanki tłuszczowej przy pomocy strumienia roztworu wodnego. więcej »
Wpływ choroby nowotworowej na płodność
Większość stosowanych obecnie terapii onkologicznych obniża płodność i może nawet doprowadzić do bezpłodności. Nie oznacza to jednak, że osoby po chemioterapii i radioterapii nie będą mogły posiadać własnych dzieci. Istnieją metody zachowania płodności przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego. więcej »
Leczenie grypy jelitowej - jak to skutecznie zrobić?
I choć z prawdziwą grypą ta atakująca jelita ma niewiele wspólnego, potrafi być równie uciążliwa. Oto kilka sposobów na szybkie pozbycie się problemu z wirusowym zakażeniem układu pokarmowego (potocznie zwanego grypą żołądkową lub jelitówką)... więcej »
Sposoby i skutki rzucenia palenia
Ostrzegawcze napisy na opakowaniach, wysokie ceny paczek papierosów, zakaz palenia w miejscach publicznych - restrykcje, które dotykają nałogowych palaczy mają zniechęcić ich do palenia. Jednak rzucanie palenia zależy tylko i wyłącznie od palacza - od jego chęci, od wiary w sukces, od metody, którą wybierze oraz od wsparcia rodziny i znajomych. więcej »
Terapia odleżyn
Długotrwałe leżenie w jednej pozycji przyczynia się do powstawania trudno gojących się ran, które zwykliśmy nazywać odleżynami. Na odleżyny cierpią przede wszystkim pacjenci obłożnie chorzy, ale rany tego typu mogą pojawić się również u tych osób, które są zmuszone do wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej. Jaka jest profilaktyka odleżyn i w jaki sposób można leczyć zagrażające zdrowiu rany? więcej »
Jak szybko wyleczyć katar?
Każdy wie, jak łatwo można złapać katar. Często wystarczą tylko przemoczone nogi, nieco osłabiona odporność lub przebywanie w towarzystwie zakatarzonej osoby. Mówi się, że leczony katar trwa siedem dni, a nieleczony - tydzień. więcej »
Zapalenie pęcherza – objawy i leczenie
Zapalenie pęcherza to przypadłość, która zdecydowanie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Wynika to z budowy anatomicznej kobiecego ciała, a konkretnie z długości cewki moczowej. U kobiet jest ona znacznie krótsza, a tym samym bardziej narażona na działanie bakterii, które powodują problemy z oddawaniem moczu. Jak wyglądają pierwsze objawy trudności z układem moczowym? Czy istnieje jakiś skuteczny lek na zapalenie pęcherza? więcej »
Bakterie w moczu? Sprawdź i działaj!
Bakterie w moczu są stale obecne i nie zawsze muszą oznaczać zapalenie układu moczowego – niewielka ilość bakterii (w granicach normy) nie wywołuje bowiem zmian zapalnych. Jeżeli jednak odczuwamy ból podbrzusza i pieczenie w trakcie oddawania moczu (objawy nie muszą występować równocześnie, wystarczy jeden z nich) – należy skontrolować mocz pod kątem obecności w nim bakterii. Jak to zrobić? więcej »
Objawy i leczenie chorych zatok
Zazwyczaj wszystko zaczyna się niewinnie, od zwykłego kataru. Z czasem pojawiają się inne nieprzyjemne dolegliwości, jak silny ból głowy, niedrożność nosa, ból u nasady nosa i zaburzenia węchu. Katar staje się coraz bardziej uciążliwy, ból coraz bardziej dokuczliwy, a komfort życia zdecydowanie mniejszy. Zapalenie zatok, bo o nim mowa, to jedno z najczęstszych... więcej »
Kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na zatwardzenie
Zaparcia to dziś przypadłość pospolita i - niestety - bardzo bagatelizowana. Niesłusznie, bo konsekwencją nieleczonych zatwardzeń mogą być nie tylko guzki krwawnicze (hemoroidy), ale także rak jelita grubego. Na zaparcia cierpi co trzeci Polak. W większości przypadków sami jesteśmy sobie winni. Niewłaściwa dieta uboga w płyny i błonnik, do tego mało aktywny styl życia - to tylko niektóre z czynników wpływających na ich pojawienie się. Zaparcia potrafią obniżyć jakość i komfort życia... więcej »
To grypa czy tylko przeziębienie?
O to, że zaraziliśmy się grypą wielu z nas podejrzewa siebie co najmniej raz w roku. Złe samopoczucie, osłabienie, katar, gorączka – te objawy najczęściej są spowodowane przeziębieniami. Grypa natomiast jest znacznie poważniejszą sprawą. Czy da się je rozróżnić i jak sobie z nimi radzić? więcej »
Sprawdzone sposoby na ból gardła
Ból gardła najczęściej pojawia się nagle i niespodziewanie. Przyczyną zdecydowanej większości infekcji gardła są wirusy, które zaatakowały nasz chwilowo osłabiony organizm. Jak poradzić sobie z objawami przeziębienia? Oto kilka sprawdzonych sposobów. więcej »