Schudnąć bez diety. Mity na temat nadwagi
Jak schudnąć bez diety? Czy tak zwana zdrowa żywność może szkodzić? Co zrobić, by bardziej lubić siebie? Jak pracować nad samooceną? Czym jest autohipnoza i kiedy może się przydać? Kiedy zaczniemy z większą miłością odnosić się do samych siebie, okaże się, że również inne zmiany – w wyglądzie zewnętrznym, ciele – staną się łatwe do wprowadzenia... więcej »
Serce umysłu. Jak przezwyciężyć codzienne trudności
Jak przełamać lęk i wzmocnić poczucie własnej wartości? Jak poradzić sobie ze wstydem, poczuciem winy, nadmierną krytyką? Jak wzbudzić w sobie motywację do zmiany i wziąć życie w swoje ręce? Rozwiązanie tych i wielu innych codziennych problemów znajdziesz dzięki stosowaniu niezwykle skutecznych i sprawdzonych technik... więcej »
Z żab w księżniczki. Jak przeobrazić siebie za pomocą słowa
Pod tym dziwnym i zachęcającym tytułem kryje się fascynujący zapis zajęć seminaryjnych prowadzonych przez Bandlera i Grindera, twórców NLP. Wartki, żywy język książki, treść zawarta w dialogach, a także bezpośrednia forma przedstawionych technik terapeutycznych sprawiają, że nawet ludzie niechętnie usposobieni do psychoterapii mogą ulec urokowi tej metody... więcej »
Diagnoza logopedyczna
Do udzielenia skutecznej pomocy osobom z zaburzeniami mowy niezbędne jest fachowe rozpoznanie problemu na podstawie objawów, wywiadów i odpowiednich badań. Krótko mówiąc: konieczne jest postawienie trafnej diagnozy logopedycznej. W niniejszym podręczniku logopedzi praktycy przedstawiają hipotezy, koncepcje i modele diagnozy, a także omawiają pomocne narzędzia i sprawdzone metody diagnostyczne... więcej »
Nieśmiałość. Czym jest i jak ją pokonać
„Masz tylko jedną szansę, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie.” To stwierdzenie spędza sen z powiek wielu nieśmiałym i sprawia, że w relacjach towarzyskich i zawodowych najczęściej odczuwają paraliżujący lęk. Ilu nieśmiałych, tyle rodzajów nieśmiałości, ale o tym, co wspólne wszystkim osobom z tą przypadłością, pisze znany psychiatra Borwin Bandelow. W oparciu o rzetelne badania naukowe wyjaśnia, skąd się bierze nieśmiałość i przekonuje, że można z niej uczynić zaletę. więcej »
(Zbyt) młodzi rodzice. Rodzicielstwo nastolatków
W książce przedstawiono m.in. problematykę rozwoju psychoseksualnego w okresie dorastania, zagadnienia zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz specyfikę aktywności seksualnej nastolatków i jej uwarunkowania. Ważną częścią pracy jest omówienie zdrowotnych, psychicznych i społecznych konsekwencji przedwczesnego rodzicielstwa a także zaprezentowanie problematyki antykoncepcji wśród młodzieży. więcej »
„BeStia UjarzMiona” - książka o walce ze stwardnieniem rozsianym
"Był dzień jak co dzień. Wracałam z uczelni. Miesiąc wcześniej zaczęłam studia. (...) Czekałam na autobus pod uniwersytetem. Nadjechał, wsiadłam, po czym uświadomiłam sobie, że nie wiem, jaki był numer autobusu. I to był początek tej historii". Książka opowiada prawdziwą historię 27-letnia Anny, chorej od ośmiu lat na stwardnienie rozsiane, która czas przymusowego zwolnienia zdrowotnego wykorzystuje, aby opisać swoją historię... więcej »
101 mitów o zdrowiu
Witaminy to panaceum na choroby? A warzywa i owoce chronią przed rakiem? Co oferują nowoczesne kosmetyki? Jakie diety odchudzające są skuteczne? Czy telefony komórkowe wywołają epidemię nowotworów? Jakie substancje są rakotwórcze? Czy melancholia i niektóre cechy osobowości mogą wywołać raka? Czy operacje nie wymagają potwierdzenia skuteczności? Do czego doprowadzi legalizacja eutanazji, do masowego uśmiercania? więcej »
Św. Hildegarda z Bingen. Medycyna dla kobiet
Współczesne kobiety na skutek zwiększonego tempa życia, szkodliwych substancji na których działanie są narażone czy też środków hormonalnych, które przyjmują, narażone są na wiele dolegliwości i chorób, które rzadko tylko dotykały ich babć. Coraz więcej pań miewa problemy z zajściem w ciążę, prawidłowym cyklem miesięcznym czy choćby z cerą. Tradycyjna medycyna bywa wobec tych problemów bezradna... więcej »
Rak i niepłodność. Prawda i mity medycyny
Książka dotyczy aktualnego stanu wiedzy i sposobów jej wykorzystywania do ochrony zdrowia i dobrobytu każdego człowieka. Wskazuje, że pierwszym błędem współczesnej medycyny jest odejście od całościowego traktowania człowieka jako pacjenta. Efekty leczenia czy tylko pielęgnacji zdrowia zależą głównie od wiedzy lekarza, ale także od tego, co o medycynie wie każdy człowiek, który korzysta jej usług. więcej »
Cień mojego dziecka
"Kobietę, która pochowała męża, nazywa się wdową, mężczyznę, który stracił żonę – wdowcem. Dziecko bez rodziców jest sierotą. A jak nazwać ojca i matkę, którym zmarło dziecko?" Cień mojego dziecka to hołd złożony zmarłej córce, deklaracja miłości, piękna elegia i jednocześnie studium żałoby. To próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak wrócić do życia, gdy wydaje się nam, że cudza śmierć nam je odebrała. więcej »
Istnieć, żyć i być kochanym. Możliwości wspomagania rozwoju dzieci z zespołami uwarunkowanymi genetycznie
Książka jest zaproszeniem do świata ludzi, jakich mało znamy, którzy zostali doświadczeni przez los z powodu uszkodzeń w materiale genetycznym. Dzieci cierpiące na zespoły uwarunkowane genetycznie poprzez swoje słabości są na swój sposób wyjątkowe, ale też – tak jak inne – cechują się wieloma umiejętnościami i talentami, pod warunkiem, że zechcemy je odkryć. Mogą być szczęśliwe, jeśli są odpowiednio traktowane. więcej »
Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej
Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa. Przystępnie przedstawia zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się, ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała. więcej »
Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry. Poradnik dla rodziców i opiekunów „atopików”
Poradnik powstał z myślą o rodzicach i opiekunach małych atopików. Znajdą w nim Państwo przystępny opis atopowego zapalenie skóry zarówno po kątem specjalistycznego nazewnictwa, jak i aspektów alergologicznych oraz kosmetologicznych. Atutem książki są przepisy kulinarne dla mam karmiących piersią będących na diecie eliminacyjnej oraz poruszenie psychologicznych aspektów AZS. więcej »
Szpiczak mnogi - wybrane zagadnienia
W naszej książce przedstawiono najnowsze zalecenia Polskiej Grupy Szpiczakowej Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transplantologów na 2011 rok, omówiono terapię powikłań infekcyjnych oraz leczenie niedokrwistości. Ponadto zaprezentowano rzadkie postacie i odmiany szpiczaka mnogiego (szpiczaka plazmocytowego), ciekawe opisy przypadków chorych, jak również przedstawiono diagnostykę oraz leczenie amyloidozy i innych dyskrazji plazmocytarnych. więcej »