PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Sue Palmer „Toksyczne dzieciństwo”. Jak wpółczesny świat krzywdzi nasze dzieci i co możemy zrobić, aby temu zapobiec

Co spotyka nasze dzieci? We wszystkich rozwiniętych państwach świata dzieci coraz bardziej cierpią: jesteśmy świadkami eksplozji ADHD i dysleksji, coraz liczniejsze są przypadki depresji i zaburzeń emocjonalnych. Jednocześnie nauczyciele skarżą się, że dzieci są coraz bardziej impulsywne i zachowują się znacznie gorzej niż dawniej. więcej »

„Choroby układu oddechowego u dzieci” pod red. Marka Kulusa

Choroby układu oddechowego są najczęstszymi schorzeniami wieku dziecięcego. Dlatego umiejętność ich prawidłowego rozpoznania i leczenia jest niezbędna w codziennej pracy lekarzy wielu specjalności. Czytelnik znajdzie tu nie tylko dane na temat poszczególnych jednostek chorobowych, ale także wybrane zagadnienia dotyczące rozwoju układu oddechowego, metod diagnostycznych oraz leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego. więcej »

Kobieta zmienną jest

Czy kobieta jest zmienna? Czy każdy jest kowalem swego losu? Czy naprawdę kto z kim przestaje, taki się staje? Czy miłość niejedno ma imię, a szczęście zależy od nas samych? Dzięki tej książce dowiesz się, co o przysłowiach i mądrości ludowej sądzi współczesna psychologia. więcej »

Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe

Czy człowiek człowiekowi jest wilkiem? Czy najtrudniej jest poznać samego siebie? Czy błądzić jest rzeczą ludzką? Czy warto być przyzwoitym i czy zemsta jest rozkoszą bogów? Dzięki tej książce dowiesz się, co o przysłowiach i mądrości ludowej sądzi współczesna psychologia. więcej »

Ku doskonałości. 30 dni pracy nad sobą

Czy ktoś z nas wie od razu, jak żyć? Czy warto szukać odpowiedzi na to pytanie i podążać własną ścieżką? Czy lepiej być aktywnym i świadomym człowiekiem czy płynąć z prądem i dać się ponieść fali życia? Znajdź czas, by zainwestować w siebie i żyć lepiej. Iwona Majewska-Opiełka zaprasza do pracy nad sobą – nad własnym rozwojem i kształtowaniem nawyków skutecznego działania metodą Stephena Coveya... więcej »

Psychologia Miłości

Zupełnie nowe poszerzone wydanie najlepiej sprzedającej się książki psychologicznej o miłości od lat. Wybitny psycholog profesor Bogdan Wojciszke po raz kolejny wprowadza nas w świat wielkich uczuć widzianych z perspektywy psychologii społecznej. To książka, której nie można przegapić. więcej »

Profesjonalne zarządzanie kadrami w zakładach opieki zdrowotnej

Autorzy charakteryzują specyfikę zarządzania zasobami ludzkimi w zakładach opieki zdrowotnej i wskazują niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym zarządzaniem personelem w kontekście zarówno zadań organizacji, jak i zatrudnienia pracowników. Zadanie procesów personalnych polega nie tylko na pozyskiwaniu pracownika, ale również na inwestowaniu w rozwój potencjału pracowniczego... więcej »

Virginia Woolf „O chorowaniu” Ze wstępem Hermione Lee

Dlaczego "choroba nie zajęła wraz z miłością, orężem i zazdrością miejsca pośród głównych tematów literatury"? Pytanie zadane przez Virginię Woolf w 1925 roku do dziś nie straciło na aktualności. Dlaczego wciąż nie doczekaliśmy się powieści o grypie, poematu o tyfusie czy ody do zapalenia płuc? Dlaczego pisarze próbują nas przekonać, że dusza ludzka jest ważniejsza niż ciało, które pozostaje konieczną, ale nieinteresującą powłoką? więcej »

Carl-Henning Wijkmark „Nadchodzi noc”

Przewlekła nieuleczalna choroba sprawiła, że w szpitalnej sali spotkało się czterech mężczyzn. Hasse, narrator powieści, milczący nieznajomy z drugiej półkuli zwany Montem, Börje, nałogowy hazardzista, który przyjmuje zakłady o życie wieczne, i Harry, były włóczęga, najbardziej z nich wszystkich wrażliwy i rycerski. W ostatnich chwilach towarzyszą im niczym aniołowie stróże siostry Birgit i Angela... więcej »

Douwe Draaisma „Fabryka nostalgii. O fenomenie pamięci wieku dojrzałego”

Przyjęło się mówić, że na starość pamięć płata figle. To prawda. Z wiekiem zapominamy o sprawach codziennych, ale jednocześnie ze zdumiewającą ostrością przypominamy sobie szczegóły z odległej już młodości. Czy tego chcemy, czy nie, zapominanie nieodmiennie towarzyszy starości, a gdy jedne fakty umykają, inne powracają z barwną i szczegółową, a czasem natrętną intensywnością... więcej »

Martin M. Antony, Randi E. McCabe „10 prostych sposobów radzenia sobie z paniką”

Wszyscy czasami odczuwamy lęk. Serce bije nam szybciej, oddech staje się płytszy, a dłonie i stopy staja się lodowate. Czym innym jest jednak lęk w uzasadnionych sytuacjach, a czym innym ataki paniki, które zdarzają się zupełnie bez żadnego określonego powodu, podczas których możesz doświadczać wymienionych objawów fizycznych... więcej »

Niepełnosprawność intelektualna a wyzwania współczesności

Jaka jest sytuacja psychospołeczna współczesnych rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne? Jak w Polsce i za granicą wspiera się potrzeby tych rodzin i optymalizuje warunki ich życia? Jak w sytuacji zmian kulturowo-społecznych odnajdują się rodzice oraz rodzeństwo osób z niepełnosprawnością intelektualną? więcej »

Douwe Draaisma „Rozstrojone umysły”

Kiedy mówimy o chorobie Alzheimera lub o chorobie Parkinsona, nie zastanawiamy się nad tym, że za ich nazwami kryją się jacyś realni badacze. To im zawdzięczamy, że ludzkie cierpienia zostały zdefiniowane i przestały być bliżej nieokreślonym zaburzeniem ludzkiego zachowania. Holenderski historyk psychologii Douwe Draaisma rekonstruuje życie... więcej »

Choroby ukladu oddechowego w praktyce lekarza opieki podstawowej

Książka „Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza podstawowej opieki zdrowotnej” pod red. prof. Ryszardy Chazan w kompleksowy sposób omawia różnorodne aspekty chorób układu oddechowego. Czytelnik znajdzie tu nie tylko dane na temat poszczególnych jednostek chorobowych, lecz także wybrane zagadnienia dotyczące rozwoju układu oddechowego, metod diagnostycznych oraz leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego. więcej »

Marketing gabinetów lekarskich na rynku usług zdrowotnych

Publikacja poświęcona jest strategii budowania pozycji rynkowej gabinetów lekarskich oraz placówek medycznych. Przedstawiono w niej miejsce gabinetów lekarskich na rynku usług medycznych, koncepcję marketingowego zarządzania gabinetem, a także elementy konieczne do jego efektywnego wdrożenia, takie jak: wiedza na temat potrzeb i zachowań pacjentów, umiejętność tworzenia oraz zarządzania wizerunkiem i marką placówki, kształtowania cen, komunikowania się z podmiotami otoczenia czy prowadzenia negocjacji. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe