PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Zmorą każdej kobiety są nieestetycznie wyglądające zmarszczki, które atakują twarz, doprowadzając nas do istnego szaleństwa. W pogoni za młodym wyglądem, zaczynamy więc stosować różnego rodzaju preparaty, których zadaniem jest zahamowanie naturalnych procesów starzenia. Te zaś dają o sobie znać bardzo szybko. więcej »

Jak prawidłowo się odżywiać i ćwiczyć w okresie karmienia piersią

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby dziecko przez pierwsze 6 miesięcy życia było karmione wyłącznie piersią. Mleko matki ma skład najlepiej dostosowany do potrzeb niemowlęcia i zapewnia ochronę przed chorobami. Karmienie piersią pomaga też mamie odzyskać figurę sprzed ciąży, przyspiesza powrót do stanu zdrowia w okresie połogu, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i nie nadwyręża domowego budżetu. więcej »

Ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe? Złe nawyki i niezdrowy styl życia

Nawet 90% zachorowań na nowotwory złośliwe można przypisać czynnikom środowiskowym, a nie genetycznym. Złe nawyki i niezdrowy styl życia mogą być odpowiedzialne za 30% wszystkich zachorowań na raka. Ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe może zminimalizować wdrożenie... więcej »

Płeć a choroby kardiologiczne – jak choruje kobieta, jak mężczyzna

Choroby układu krążenia przez wiele lat uznawane były za domenę mężczyzn. Mężczyźni mieli zawały serca, ginęli nagle z innych powodów kardiologicznych, czy doświadczali udarów mózgu. Od kilku jednak lat, dzięki badaniom epidemiologicznymi i obserwacyjnym wiemy, iż częstość występowania chorób układu sercowo-naczyniowego jest porównywalna wśród kobiet i mężczyzn. więcej »

Szczepienia przeciw grypie u kobiet w ciąży

U kobiet w ciąży grypa występuje z podobną częstotliwością jak w populacji ogólnej, jednak ryzyko hospitalizacji z powodu powikłań jest siedmiokrotnie wyższe. Najczęściej występują one w drugim bądź trzecim trymestrze ciąży, a ich skutki mogą doprowadzić nawet do utraty ciąży czy zgonu przyszłej matki... więcej »

Zadowolona, ale… zmęczona. Portret współczesnej Polki

Rodzina jest najważniejsza i to wokół niej Polki organizują swoje życie. Są szczęśliwe i zadowolone, ale na co dzień często czują się zmęczone i zestresowane. Aż 91% Polek chciałoby dzielić obowiązki domowe z członkami rodziny. Według 78% ankietowanych, kobiecie trudno jest wybić się zawodowo. Co trzecia uważa, że najważniejsza jest atrakcyjność. Presja doskonałości jest duża – a jakie są jej konsekwencje? więcej »

Złudna obietnica „diety cud”

Kolorowe magazyny i telewizja co chwila donoszą o nowo opracowanych „dietach cud” rzekomo gwarantujących redukcję masy ciała bez efektu jo-jo. Mimo że rozum podpowiada, iż to kolejny chwyt marketingowy lub zwykła nieprawda, mamy nadzieję, że nowa błyskawiczna dieta pomoże nam szybko zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać wymarzoną sylwetkę. Dlaczego wciąż wpadamy w tę pułapkę? więcej »

Programy profilaktyczne raka szyjki macicy – czy korzystanie z nich powinno być obowiązkowe?

Rak szyjki macicy (RSM) to jeden z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet – każdego roku notuje się około 13 przypadków na każde 100 tys. rodaczek. Z powodu stosunkowo dużej umieralności na tę chorobę wynikającej m.in. z późnej diagnostyki stworzono wiele programów zachęcających kobiety do regularnego wykonywania badań cytologicznych. Czy korzystanie z nich ma sens? więcej »

Co należy wiedzieć o pielęgnacji twarzy?

Jesienią i zimą nasza twarz wymaga nieco innych kosmetyków niż w sezonie wiosenno-letnim. Co więcej, trzeba dopasować je do naszego typu cery i wziąć pod uwagę ewentualne alergie. Jak nie dać się zwariować i wybrać odpowiednie produkty? więcej »

Jak rozmawiać z lekarzem w celu dobrania najlepszej dla Ciebie metody antykoncepcji hormonalnej?

Rodzaj stosowanej antykoncepcji hormonalnej zależy zarówno od aktualnego stanu zdrowia kobiety, jak również od jej stylu życia, potrzeb i dodatkowych oczekiwań względem antykoncepcji. Dobranie odpowiedniego leku wymaga szczegółowego wywiadu, przeprowadzenia badań, a często też obserwacji reakcji na konkretne np. pigułki antykoncepcyjne. Zdarza się, że mimo indywidualnego dobrania rodzaju antykoncepcji hormonalnej, kobieta ma dolegliwości fizyczne lub np. zauważa spadek pożądania. Ważna jest wtedy szczera rozmowa z lekarzem... więcej »

Sekrety gładkich nóg

Często przyglądając się naszym koleżankom z zazdrością zwracamy uwagę na ich zadbane, pozbawione niedoskonałości nogi. Zamiast czekać na odpowiedni moment, by zapytać je o sposoby ich pielęgnacji, dowiedz się, jak sprawić, by twoje nogi zachwycały wyglądem i nieskazitelną gładkością. więcej »

Starzenie się skóry

Proces starzenia się skóry, choć jest naturalny, spędza wielu kobietom sen z powiek. Która z pań nie poszukuje oznak nadchodzącej zbyt szybko starości, wypatrując pierwszych zmarszczek w lustrze przy codziennej toalecie? Po czym poznać, że skóra się starzeje? więcej »

Co należy wiedzieć o nietrzymaniu moczu?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, nietrzymanie moczu to dzisiaj jedna z dziesięciu najpowszechniejszych dolegliwości. Występuje zdecydowanie częściej niż nadciśnienie czy cukrzyca, jednak ze względu na jej intymność wciąż wstydzimy się o niej mówić. Jak sobie z nią radzić? więcej »

Jak prawidłowo się odżywiać i ćwiczyć w ciąży

Ciąża to piękny i niezapomniany okres w życiu kobiety. Jednak, by tak właśnie przebiegał, konieczne są systematyczne kontrole lekarskie, odpowiednie żywienie i adekwatna do stanu zdrowia matki aktywność fizyczna – fundamenty zdrowia matki i dziecka. Poniżej w zwarty sposób przedstawiamy główne zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej kobiety we wszystkich trymestrach ciąży. więcej »

Jak dbać o ranę powstałą w wyniku zespołu stopy cukrzycowej?

Z przeprowadzonych w ubiegłym roku badań wynika, iż 35% osób chorych na cukrzycę uważa, że w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej wystarczy stosować odpowiednie leki wyrównujące poziom cukru. Tylko 18% badanych wskazało na połączenie przyjmowania leków i odpowiedniej pielęgnacji stopy. Eksperci podkreślają, że na każdym etapie leczenia stopy cukrzycowej przyjmowanie leków, kontrola poziomu cukru, itp. musi łączyć się z leczeniem miejscowym. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe